Як вибрати штатив для відеокамери.

Вибір штатива для відеокамери в чому залежить від того, для яких цілей ви використовуєте техніку. Залежно від того, чи будете ви знімати на професійному або напівпрофесійному рівні або обмежитеся аматорськими роликами, залежать конструктивні особливості штатива і, як наслідок, його ціна.
Інструкція
1
Подумайте, в яких умовах ви будете використовувати відеокамеру. Якщо вам потрібно фіксувати її під час запису аматорських роликів, вибирайте настільний штатив. Він маленький і легкий, ви можете носити його з собою разом з камерою хоч кожен день, чекаючи нагоди, коли на очі попадеться цікавий сюжет, який захочеться закарбувати. Для більш спланованою, грунтовної, професійної роботи вам підійде конструкція.
2
Вибираючи підлоговий штатив, уявіть, на якому максимальний і мінімальний рівень повинна знаходитися камера. Мінімальний показник важливий у тому випадку, якщо ви хочете знімати в режимі макро або вам просто потрібен нижній ракурс для вирішення будь-яких інших творчих завдань. Найбільш висока точка повинна фіксувати відеокамеру на рівні очей оператора.
3
Ще один з найважливіших параметрів - допустиме навантаження на штатив. Він повинен відповідати вазі вашої техніки, а ще краще - трохи перевищувати його.
4
Міцність конструкції залежить від матеріалу, з якого зроблений штатив. Для компактної любительської камери, яку ви не будете використовувати в екстремальних умовах, можна купити пластиковий штатив. Він поступається іншим моделям по міцності, але виграє в плані легкості і ціни. Штативи з алюмінію набагато стійкіші і довговічні. Крім того, вони цілком годяться для перенесення і не дуже багато коштують. Цей варіант можна назвати компромісним. Якщо ви не обмежені в засобах, купуйте штатив з вуглепластика або сталі. Вони дуже міцні, а вуглепластик водночас досить легкий і здатний поглинати мікровібрації.
5
На вагу виробу впливає і його конструкція. Монопод набагато легше носити з собою - він складається всього з однієї штанги, яка встановлюється на землю або будь-яку іншу відповідну опору. Такий штатив не потрібно довго розбирати і збирати. Однак він менш стійкий і зручний, ніж трипод. Він додатково підпирається трьома «ногами», а центральна штанга може висуватися вгору, збільшуючи максимально можливу висоту зйомки.
6
Стійкість штатива може бути збільшена за рахунок матеріалу, з якого зроблені наконечники на ніжках. Гумові знадобляться при зйомках в приміщенні з гладким твердим підлогою. Шипи закріплять штатив в м'якому грунті. Якщо ви плануєте знімати в різних умовах - і на вулиці, і в будівлях - вибирайте штатив з комбінованим типом наконечників.
7
Другорядна характеристика, яку також потрібно враховувати - колір штатива. Світлі металеві штативи можуть відображати яскраве світло, а значить, відблиски потраплятимуть на знімаються об'єкти. Тому під час роботи при яскравому штучному або денному світлі буде зручніше штатив чорного кольору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pggKB2Stv48