Як визначити частоту шини.

Один із способів розгону процесора комп'ютера - це підвищення частоти шини . Але перш ніж використовувати цей метод, потрібно дізнатися базову частоту шини і виходячи з цього показника визначити, чи варто займатися розгоном таким способом. Адже якщо вона занадто висока, то це може привести до перегріву процесора.
Вам знадобиться
  • - програма CPUID CPU-Z;
  • - програма AIDA64 Extreme Edition;
  • - програмка AI Booster.
Інструкція
1
Для визначення частоти шини потрібно скористатися спеціальними програмами. Одна з досить простих утиліт CPUID CPU-Z, до того ж, є абсолютно безкоштовною. Скачайте її з інтернету і встановіть на свій комп'ютер. Запустіть програму.
2
Після запуску виберіть вкладку CPU. У вікні ви зможете побачити основну інформацію про ваш процесорі. У лівій нижній частині вікна є розділ Clocks. В цьому розділі вам потрібно знайти рядок Bus Speed. Значення в цьому рядку і є частота роботи шини.
3
Ще одна програма, за допомогою якої можна дізнатися частоту шини, називається AIDA64 Extreme Edition. На відміну від CPUID CPU-Z, ця програма зможе показати поточну частоту шини і допустимі межі її підвищення. Додаток платне, але є безкоштовний період використання терміном в один місяць. Скачайте програму з інтернету, встановіть її на комп'ютер і запустіть. AIDA64 Extreme Edition почне сканування системи. Після його завершення ви потрапите в основне меню.
4
У правому вікні основного меню буде список пристроїв. У цьому списку виберіть «Системна плата». В наступному вікні також виберіть «Системна плата». З'явиться вікно з інформацією про конфігурацію вашої системної плати. Інформація буде розбита на кілька розділів. Знайдіть розділ «Властивості шини FSB», в ньому - рядок «Реальна частота». Значення в цьому рядку і буде частотою шини.
5
Також для визначення частоти можна скористатися програмкою AI Booster. Встановіть її, перезавантажте комп'ютер, після чого програма запуститься автоматично, так як вона вбудовується в автозапуск. В меню програми натисніть по значку Display tuning panel. Таким чином ви відкриєте додаткову панель. Далі виберіть пункт Tuning. Трохи нижче під цим пунктом ви зможете подивитися частоту шини.
Для повноцінної оптимізації роботи комп'ютера рекомендують змінювати параметри роботи центрального процесора і оперативної пам'яті. Природно, перед початком цього процесу краще перевірити стабільність цих пристроїв.
Вам знадобиться
  • - CPU-Z;
  • - Speed Fan.
Інструкція
1
Встановіть програму CPU-Z і запустіть її. З'ясуйте поточну продуктивність процесора. Загальна частота роботи ЦП виходить твором множника на частоту шини. Щоб забезпечити максимальний ефект від розгону процесора, необхідно підвищувати частоту шини.
2
Перезавантажте комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Для цього натисніть клавішу Delete при старті завантаження ПК. Натисніть одночасно кнопки F1 і Ctrl, щоб відкрити меню додаткових налаштувань. Для деяких моделей материнських плат можуть знадобитися інші комбінації клавіш.
3
Відкрийте меню, що відповідає за налаштування параметрів роботи оперативної пам'яті і центрального процесора. Збільште частоту шини ЦП. Підніміть напруга, що подається на процесор, змінивши значення пункту CPU Voltage. Натисніть кнопку F10, щоб зберегти настройки і перезавантажити комп'ютер.
4
Скористайтеся утилітою CPU-Z для оцінки стабільності роботи процесора. Відкрийте панель управління і виберіть меню «Система і безпека». Перейдіть до пункту «Адміністрування». Клікніть по ярлику «Перевірка пам'яті Windows». Виконайте діагностику стану ОЗУ, перезагрузив комп'ютер. Якщо система не виявила збоїв, то повторіть вхід в меню BIOS.
5
Перейдіть до пункту, вказаною в третьому кроці. Змініть показники таймінгів оперативної пам'яті. Рекомендують спочатку зменшувати значення затримок на мінімальний крок, тобто на 0.5-1 пункт. Обов'язково трохи підвищіть напруга, що подається на планки ОЗУ. Збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер.
6
Повторюйте цикли прискорення ПК та перевірки стабільності центрального процесора і оперативної пам'яті доти, поки система не виявить помилок. Постійно стежте за температурою ЦП, використовуючи програму CPU-Z або допоміжні утиліти, наприклад Speed Fan.