Як лікувати стеноз у дітей.

Стеноз верхніх дихальних шляхів - це звуження просвіту гортані, в результаті якого утруднюється проходження повітря при диханні. Стеноз гортані у дітей найчастіше є наслідком ларинготрахеита, ангіни, дифтерії, алергії, виникає при попаданні чужорідного тіла в дихальні шляхи. При ненаданні своєчасної допомоги стеноз може привести до задухи.
Вам знадобиться
  • - тепле питво;
  • - жарознижуюче;
  • - гаряча вода.
Інструкція
1
При перших симптомах хвороби, таких як висока температура тіла, гавкаючий кашель, зміна голосу, блідість шкірних покривів зверніться до лікаря-педіатра. Не відмовляйтеся від лікування стенозу у дітей в умовах стаціонару. Крім призначеного лікування забезпечте дитину рясним теплим питтям, легко засвоюваній їжею. Виключіть всі алергени з раціону.
2
Дотримуйтесь голосової охоронний режим. Не дозволяйте дитині розмовляти, особливо кричати. Заспокоюйте малюка, не допускайте, щоб він плакав. При плачі потреба в кисні підвищується.
3
Гострий стеноз найчастіше виникає вночі, раптово. Якщо ви почули, що ваша дитина затурбувався у сні, його дихання стало гучним, особливо на вдиху, негайно викликайте швидку допомогу. Лікувати стеноз у дітей в домашніх умовах небезпечно для життя, тому приготуйтеся до госпіталізації.
4
Притисніть дитину до себе вертикально або посадіть на ліжко. До приїзду фельдшера зігрійте руки і ноги малюка в гарячій воді. Дотримуйтесь спокій і не давайте дитині хвилюватися. Якщо у малюка висока температура, дайте йому жарознижуючий в відповідної віку дозуванні.
5
Наповніть ванну кімнату паром, відкривши кран з гарячою водою. Заходьте з дитиною в ванну через кожні 10-15 хвилин і робіть парові інгаляції протягом 10 хвилин. Після кожного заходу переодягайте малюка в сухий одяг.
6
Лікувати стеноз у дітей в умовах стаціонару будуть із застосуванням протинабрякових, антибактеріальних, протизапальних і антигістамінних препаратів. Можливо, в перші дні при стенозі гортані потрібно лікування у відділенні реанімації. В особливо важких випадках неминуча екстрена трахеотомія.
7
Крім гострого стенозу при дифтерії та астмі поступово розвивається хронічний стеноз. В цьому випадку дитині буде потрібно хірургічне лікування. Будьте уважні до здоров'я рідної людини і своєчасно звертайтеся за медичною допомогою.