Як прибрати розгін відеокарти. Ati catalyst control center amd overdrive розгін.

Практично будь-яку сучасну відеокарту можна розігнати. Деякі з них мають більш широкі можливості для цього, у інших більш скромні показники. Але якщо при розгоні плати перестаратися, будь-яка модель може почати працювати зі збоями, які будуть виражатися в перезавантаженні комп'ютера відразу ж після переходу в 3D режим або в повному зависанні системи. Щоб повернути нормальну працездатність, потрібно прибрати розгін відеокарти.
Вам знадобиться
  • - додаток ATI Catalyst Control Center 12.1;
  • - програма RivaTuner.
Інструкція
1
Якщо у вас відеокарти від ATI, то незалежно від того, яким способом здійснювався розгін, прибрати його можна за допомогою інструменту ATI Catalyst Control Center. Зазвичай разом з драйверами до відеокарти встановлюється також і цей додаток. Якщо програми немає у вашій системі, доведеться інсталювати її. Ця програма має бути на диску з драйверами, також ви можете завантажити його з інтернету. Скачувати краще одну з останніх версій програми.
2
Далі буде розглянута процедура скидання розгону відеокарти на прикладі ATI Catalyst Control Center 12.1. Хоча на старіших версіях програми ця процедура практично не відрізняється. Запустіть ATI Catalyst Control Center, в меню програми виберіть «Продуктивність».
3
Далі пройдіть у вкладку AMD Overdrive. В лівому нижньому куті вікна є кнопка «За умовчанням» - клікніть по цій ній. Після цього натисніть «Застосувати». Можете закривати вікно - розгін відеокарти прибраний. Тепер плата працює на заводських настойках.
4
Власникам відеокарт від компанії nVidia найкраще скористатися програмою RivaTuner. Скачайте її з інтернету і проінсталюйте на жорсткий диск комп'ютера. Запустіть програму, після цього натисніть по стрілочки, яка вказує в сторону. З'явиться декілька значків.
5
Коли ви наводите на значок курсор від мишки, з'являється напис. Клікніть мишкою по значку «Низькорівневі системні настройки». Далі в правому нижньому кутку натисніть по кнопці «Вихідні». Після цього натисніть OK, перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження ПК частоти відеокарти будуть скинуті до стандартних.
Корисна порада
Якщо ви встановили швидкість обороту кольорів відеокарти вручну, після повернення стандартних частот її роботи охолоджуючий вентилятор почне працювати в автоматичному режимі. Але ви в будь-який момент можете знову вручну задати потрібну вам швидкість обертання кулера.