Як ловити ляща з човна. приготування прикормки в домашніх умовах для ляща.

Ловля з човна зручна тим, що в рибалки є можливість вибрати на водоймі найбільш підходяще місце. Це особливо важливо при лові ляща, що відрізняється обережністю і який потребує від рибалки не тільки знання всіх його повадок, але і застосування спеціальних снастей і наживок.
Вам знадобиться
  • - човен;
  • - снасті;
  • - прикормка.
Інструкція
1
Перед початком лову слід відшукати хороше місце. Краще витратити на це зайвий час, ніж ловити там, де риба майже не ходить. Шукайте будь-які нерівності рельєфу, ідеальним місцем буде уступ на перепаді глибин. Підійдуть і ями. Глибину намагайтеся підібрати від декількох метрів і більше, так як на мілководді крупний лящ заходить рідко, зазвичай вранці.
2
Лодку слід поставити на два якоря, її не повинно базікати. Розташовуйте її носом або кормою до вітру, щоб хвиля не била в борт. Правильна постановка човна є цілим мистецтвом, тому почитайте в інтернеті статті на цю тему.
3
Обов'язково передбачте підгодовування. Пам'ятайте про те, що вона призначена не для годування риби, а для порушення її апетиту. Тому прикормка повинна бути розумно достатньою. Можна використовувати як готову магазинну, так і приготувати її самому. У самому простому випадку, як підгодовування можна використовувати нарізаний білий хліб, але правильніше буде виготовити спеціальну суміш.
4
Хороший результат дає прикормка, складена з конопляного або соняшникової макухи і кукурудзяних або пшеничних панірувальних сухарів. Можна додавати обсмажений до золотистого кольору «Геркулес», приваблює ляща і сухе молоко. Додайте також трохи цукру або патоки. Всі тверді компоненти обов'язково подрібніть. Як ароматизаторів використовуйте натуральні фруктові есенції.
5
До складу прикормки вносите до 80% баласту, їм може служити звичайний річковий пісок. Найкраще брати його безпосередньо на березі водойми. Такий пісок має звичний для риби запах. З підгодовуванням баласт змішується безпосередньо перед початком лову.
6
Насадки для лову ляща дуже різноманітні, у кожного серйозного рибалки є свої улюблені варіанти. Ловлять на мотиля, опариша, дощових черв'яків, розпарені крупи, на виготовлене за різними рецептами тісто і т.д. і т.п. Підбираючи насадку, рибалка має величезний простір для творчості. При цьому від уміння зрозуміти, що рибі треба саме на цій водоймі і в даний час доби, залежить левова частка успіху.
7
При лові з човна слід використовувати спеціальні снасті. Довгі вудлища, застосовувані при лові з берега, тут зайві. Краще підійдуть короткі, довжиною до одного метра. Багато рибалок успішно ловлять із човна на звичайні зимові вудки. При купівлі слід підбирати вудилища, що не тонуть у воді. Використовуєте волосінь товщиною до 0,3 мм. Гачки - № 10 плюс-мінус два номери.
8
Наживка при лові ляща повинна лежати на дні. Якщо використовуєте поплавок, то його положення відрегулюйте так, щоб при лежачому на дні грузилі і гачку з наживкою він перебував у воді вертикально, його кінчик визирав над поверхнею. Сигналом до підсікання в цьому випадку стане його різке спливання - так відбувається, коли риба піднімає з дна гачок з насадкою. При риболовлі без поплавка використовуйте кивок. Сигналом до підсікання стане його різке випрямлення.
9
При виведенні ляща обов'язково використовуйте підсак. Лящ є досить сильною рибою, тому завдання рибалки полягає в тому, щоб дати йому «ковтнути повітря». Якщо голову ляща вдається підняти над водою, подальше виважіваніе звичайно йде дуже гладко - рибу просто підтягують на боці по поверхні води до човна і витягують подсачеком.