Як написати план виховної роботи класу.

Іноді класні керівники вважають, що план виховної роботи потрібен тільки директору і завучу школи для звітності, тому і складають щорічні плани формально. Але виховання стає дієвим тоді, коли воно має спрямованість, планомірність і системність, коли грунтується на співпраці і враховує інтереси дітей.
Інструкція
1
Почніть складати план з аналізу виховної роботи за минулий період. Якщо ви тільки приймаєте клас, поговоріть з педагогом, які працювали з ним до вас, вивчіть особисті справи учнів, складіть соціальний паспорт кожного учня і всього класу . Скористайтеся різними методами. Наприклад, експрес-діагностикою «Які заходи, проведені в класі, вам сподобалися». Попросіть дітей написати міні-твір «Мій клас». Проведіть оцінку рівня вихованості учнів.
2
Напишіть характеристику класу, в якій відобразіть особливості психології дітей, соціальні зв'язки, міжособистісні відносини. Особливу увагу приділіть визначенням недоліків і прорахунків у вихованні, наприклад, зниження дисципліни, роз'єднаність в колективі, приховані групи та інше. Так ви зможете скласти більш повну і точну картину класу, визначте коло проблем, над якими належить працювати.
3
Сформулюйте мету виховної роботи з учнями на майбутній рік, враховуючи аналіз фактів і виявлення проблеми. Мета може бути поставлена одна і повинна бути реальною і досяжною, а ось завдань для її втілення зазвичай формуліріруется декілька.
4
Залучайте до складання плану роботи дітей. Коли самі діти ставлять завдання, придумують заходи, розподіляють обов'язки, план перестає бути формальним, а перетворюється в захоплюючу й творче заняття. Проведіть у класі конкурс проектів спільних справ. Скористайтеся методикою «мозкового штурму», грою «дублер» (учень виступає в ролі класного керівника). Але постарайтеся уникнути перевантаження, одного заходу на місяць цілком достатньо.
5
Роботу з класом можна запланувати за різними напрямками: естетичне, моральне, здоровий спосіб життя, цивільно-патріотичне, правове, трудове і творче розвиток.
6
Виділіть окремі розділи для індивідуальної роботи з вихованцями та батьками. При плануванні цих розділів залучіть до роботи шкільного соцпедагога і психолога. Гарною підмогою в роботі є ведення портфоліо класу і кожного окремого учня.
7
Обов'язково заплануйте роботу з групою «важких» учнів і дітей, схильних до девіантної поведінки. Ведіть «щоденники» роботи з такими дітьми.
Корисна порада
Дізнавайтеся своїх дітей, спостерігайте, вивчайте, спілкуйтеся з ними. У цьому випадку виховання буде справді результативним і дієвим.