Як зробити годівницю для птахів з картону.

Найпростіші годівниці для птахів можна зробити практично з будь-картонної коробки. Однак для цього недостатньо просто вирізати отвір в стінці і підвісити коробку за мотузочку. Потрібно спроектувати всю конструкцію так, щоб птахам було зручно сидіти, а потім і злітати з годівниці.
Інструкція
1
Візьміть картонну коробку з-під молока. На протилежних стінках намалюйте віконця. Вони повинні починатися в 2-2,5 см від дна коробки. Виріжте отвори за допомогою канцелярського ножа. Птахам буде зручніше сидіти, якщо ви зробите для них жердинку. Виберіть міцну гілку, довжина якої перевищує відстань від одного віконця до іншого на 15 см. Під віконцями ножицями зробіть по отвору і вставте в них гілку. Отвори повинні бути менше діаметра гілки, щоб вона міцно трималася в картоні. В верхівку коробки проденьте мотузку і зав'яжіть петлею. Якщо ви хочете надійніше закріпити годівницю, можна не вішати її на гілку, а прив'язати до стовбура. В цьому випадку вікна потрібно прорізати на стінках, які стикаються один з одним. Мотузку просмикніть в отвори на непрорезавшійся ребрі коробки зверху і знизу.
2
Вміст годівниці буде краще захищена від вітру, якщо зробити її з коробок з-під цукерок. В якості основи візьміть дно картонної коробки, дах зробіть з двох кришок. Поєднайте їх бічними сторонами і склейте скотчем, їм же прикріпіть дах до дну, проклеївши конструкцію по довгим сторонам. Щоб годівниця менше розгойдувалася, повісьте її на 2 мотузки. Першу закріпіть по центру довгих сторін. Другу - по кінцях ребра даху. Перетин мотузок скріпіть так, щоб вийшла петля.
3
Можна зробити годівницю з дозатором корму. По центру дна коробки з-під цукерок приклейте картонний циліндр. У його заснування на рівній відстані один від одного зробіть отвори. Вони повинні бути досить великими, щоб через них висипався корм. У міру того як птахи будуть з'їдати висипати зерно або витягати його з циліндра, можна буде підсипати нову порцію. Зверху і до двох бічних сторонах годівниці можна приклеїти картонні стінки, щоб захистити пташину «їдальню» від вітру.
4
Багато птахів люблять ласувати салом (важливо, щоб він не був солоним або копченим) або маслом. Щоб зручніше закріпити його в годівниці, візьміть високу вузьку коробку з-під молока або соку. Покладіть в неї який-небудь вантаж, щоб вона не розгойдувалася. Ближче до дну зробіть 2 отвори, вставте в них жердинку. Трохи вище ближче до протилежної бічній стороні коробки вставте в картон міцну дріт, нанизайте на неї шматочки сала або масла, кінці дроту загніть. Відстань між жердинку і «шампуром» з їжею повинно бути таким, щоб птахи могли дотягнутися до ласощів.
Зверніть увагу
Перш ніж підгодувати птахів, з'ясуйте, які частування НЕ будуть шкідливі для них.
Взимку птахам буває складно знаходити їжу. Для того, щоб допомогти пернатим вижити навіть у найлютіші морози, можна спорудити просту годівницю з якої пташки будуть із задоволенням харчуватися!
Вам знадобиться
  • - порожні пакети з-під молочних продуктів;
  • - дві пачки з-під локшини «Доширак»;
  • - сітка з-під фруктів;
  • - фанера;
  • - молоток;
  • - цвяхи;
  • - суперклей.
Інструкція
1
Візьміть використані картонні упаковки від йогурту або кефіру, ретельно їх промийте і виріжте в стінках прямокутні отвори, після чого розвісьте годівниці на довколишніх деревах. Така мініатюрна годівниця не тільки проста в виготовленні, але і вирішує ще одну дуже важливу проблему, яка пов'язана з більш великими птахами. Справа в тому, що якщо сипати корм просто на сніг, то він з більшою ймовірністю отримає не синичка, а голубам, які є більш сильними і в силу своїх розмірів просто не підпустять до їжі більш маленьких птахів. В картонні ж годівниці маленького розміру голуб просто не влізе, тому маленькі пташки зможуть спокійно харчуватися. А для того, щоб і голуби не залишилися голодними, необхідно насипати трохи корму на сніг, тоді всі птахи не будуть одне одному заважати і будуть ситі.
2
Зробіть оригінальну і просту годівницю з пачок від локшини. Для цього вам знадобиться дві пінопластові упаковки з-під «Доширака» і пара шматочків фанери. Візьміть одну пачку і виріжте з фанери два невеликих шматочка таким чином, щоб при прикладанні до пачці з менших сторін виходили дві однакові стінки. Приклейте їх до пачці суперклеєм, після чого візьміть другу пачку і приклейте до стінок таким чином, щоб вийшла дах, яка захищатиме корм від попадання снігу і дощу.
3
Створіть для синичок і делікатесну годівницю ! Ці пташки дуже люблять несолоне сало. Щоб потішити їх цим продуктом, можна взяти сітку з-під мандаринів, покласти в неї шматочки сала і скоринки хліба, після чого перетягти біля основи і закріпити на дереві. Синички будуть із задоволенням ласувати делікатесами.
4
Виготовте годівницю з непотрібних шматочків фанери. Для підлоги і стелі візьміть два квадрата розміром 20 на 20 сантиметрів. Прибийте до основи чотири бруска по 20 сантиметрів завдовжки, а зверху закріпіть дах. Із залишків фанери зробіть стінки довжиною 20 сантиметрів і висотою 5 сантиметрів, прибийте їх до брусків. Закріпіть годівницю за допомогою дроту на гілках дерева і засипте в неї корм.
Корисна порада
Виготовлення годівниць - заняття захоплююче, тому залучайте до цієї справи всіх знайомих дітлахів. Крім майстрових навичок таке заняття допомагає малюкам навчитися більш усвідомлено відноситься до живої природи, а також дізнатися, які птахи мешкають у вашому краї і як можна допомогти їм пережити студену зиму.