Як солити грузді. солимо грузді в банках.

  •  Грузді - одні з тих грибів, які в багатьох країнах Західної Європи вважаються неїстівними. Справа в тому, що смажити такі гриби в непідготовленому вигляді не можна, вони потребують попередньої засолюванні. Але далеко не кожна людина знайомий з рецептом правильної засолювання груздей.Instructions: Її секрет полягає в підготовці груздів. Справа в тому, що перед тим, як солити грузді, ці гриби необхідно ретельно вимочувати. Вимочування дозволяє позбутися гіркого молочного соку, який і робить гриби малопридатними для вживання в їжу. Для цього гриби попередньо миють, очищають від землі і піску, після чого обрізають ніжки (в більшості випадків ніжки груздів не використовуються для засолювання).
  •  Після цього підготовлені і очищені грузді необхідно скласти в простору ємність (наприклад, в широку низьку каструлю) капелюшками вниз. Гриби заливаються холодною водою і вимочуються в ній як мінімум 2-3 дні (раз на добу воду необхідно міняти). Ця нехитра процедура дозволяє вимочити з груздів їдкий сік. Тепер грузді практично готові до засолюванні.
  •  Можна попередньо відварити їх в киплячій воді протягом 15-20 хвилин, але можна і не робити цього. Проварені гриби потребують двотижневої засолюванні, а непроварені грузді необхідно залишати в розсолі не менше, ніж на два місяці. Смак в цьому випадку теж буде трохи відрізнятися - непроварені грузді після засолювання володіють міцнішим смаком і сильним ароматом, ніж проварені. Після підготовки грибів можна приступати до їх засолюванні.
  •  Для початку гриби слід зважити, щоб точно визначити необхідну кількість солі. На один кілограм груздів потрібно близько 40 грамів солі. Солити грузді можна в звичайних трилітрових банках. На дно банки насипають сіль і укладають свіже листя вишні, хрону, смородини, розрізані на шматочки дольки часнику, стебла кропу. Гриби викладають в банку капелюшками вниз, посипають прянощами (наприклад, горошинами чорного перцю) і сіллю, а також нарізаними шматочками кореня хрону. Коли банка заповнена грибами, її прикривають зверху листям смородини або листям хрону, а зверху накривають чистою тканиною. Вміст банки необхідно придавити гнітом, а зверху на відкриту банку накидають поліетиленовий пакет (для захисту від пилу). Зав'язувати пакет не можна - повітря має вільно циркулювати. Банку відправляють в холодильник або підвал, і через два місяці грузді будуть готові до вживання. Засолені грузді - справжній делікатес!