Як перевозити дітей до року в автомобілі. Як перевозити дитину в один рік в автомобілі.

Щоб забезпечити безпеку пересування вашої дитини в автомобілі , перевозите його тільки в автокріслі або автолюльці. Численні краш-тести і статистика аварій на дорогах попереджають - у дитини, перевезеного на руках, набагато менше шансів залишитися в живих в разі екстреного гальмування або, тим більше, удару, навіть при невеликій швидкості руху.
Вам знадобиться
  • - автолюлька;
  • - автокрісло з можливістю перевезення немовлят;
  • - коляска з можливістю трансформації в автолюльку.
Інструкція
1
Подбайте про безпеку дитини ще до її народження, заздалегідь купивши автолюльку або автокрісло, щоб вже з пологового будинку можна було їхати з комфортом. Постарайтеся придбати таке пристосування, яке зможе «рости» разом з дитиною, підлаштовуючись під його зріст, вага і потреби.
2
Якщо для вас важливо, щоб новонароджений або немовля лежав горизонтально, придбайте автомобільну люльку або ліжечко. Розташуйте її на задньому сидінні автомобіля, розгорнувши перпендикулярно руху, так, щоб голова дитини виявилася ближче до центру, а не до дверей.
3
Зафіксуйте ліжечко за допомогою задніх штатних ременів, дотримуючись інструкції. В такій колисці дитина буде лежати на спині, що сприяє кращому диханню і комфортній позі сну, але, найчастіше, показники безпеки таких пристосувань поступаються автокреслам. Крім того, врахуйте, що вже через кілька місяців вам доведеться купувати інше крісло, в якому дитина зможе сидіти.
4
Якщо ви часто гуляєте з коляскою, а на машині їздите рідко, зверніть увагу на коляски, забезпечені знімною люлькою і прогулянковим блоком, а також складними шасі. Дізнайтеся у продавця, чи можна знімні елементи використовувати як автолюльки і крісла, в разі позитивно відповіді купуйте саме таку коляску. Незважаючи на те, що вони коштують дорожче, ви отримаєте чимало переваг, наприклад, зможете возити дитину на таксі: шасі складіть і помістіть в багажник, а люльку пристебніть штатними ременями (дитини можна навіть не діставати).
5
Для того щоб мати можливість переносити дитину на невеликі відстані, придбайте автокрісло-переноску. Вона зручна, але прослужить маляті лише до року. Якщо ви більш практичні, купите універсальне крісло, підходяще як для новонароджених, так і для дорослих дітей .
6
Встановіть оптимальний нахил спинки крісла, для новонароджених це - 30-45 ?. Якщо є можливість, розгорніть дитини спиною по ходу руху, а крісло закріпіть штатними ременями автомобіля або до спеціальних скоб ISOFix (залежно від конструкції крісла).
7
Під час перевезення новонародженої дитини на передньому сидінні спиною вперед, обов'язково відключіть подушки безпеки (якщо малюк дивиться вперед - відключати не потрібно).
8
У випадку, якщо нахил спинки вам здається занадто пологим або крутим, відрегулюйте положення дитини за допомогою поролонових валиків або скручених рушників. Занадто високе положення призведе до того, що голова впаде на груди і дихання буде утруднено, а надто низьке недостатньо безпечно. Крім того, за допомогою валиків можете додатково зафіксувати голову малюка (їх слід розташовувати з боків, а не класти під голову).
9
При перевезенні дитини до року в машині пристібайте його спеціальними ременями безпеки, передбаченими конструкцією автокрісла. Врахуйте, що для безпеки дитини поїздка не повинна перевищувати 1,5 годин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sZcF4NN94Uo
Багато сучасних батьків часто возять своїх дітей в машині. Більшість при цьому знають, що необхідно забезпечити їх безпеку в разі різкого гальмування або аварії. Але є тонкощі, про які треба знати батькам, перш ніж садити дитину в машину. В правилах також прописано чіткі інструкції, як потрібно перевозити дітей різного віку в авто.
Інструкція
1
Все люди в машині обов'язково повинні бути пристебнуті, діти теж. Так прописано по ПДР. Чи будуть це ремені автомобіля або внутрішні в автокріслі - залежить від ваги та зросту дитини.
2
Всупереч розхожій думці, відповідно до сучасної редакції Правил дорожнього руху (2014), перевозити дітей можна на будь-якому місці в авто. Але завжди варто пам'ятати, що найбезпечніше сидіти за водієм. Інстинктивно в разі будь-якої аварії водій завжди викручує кермо так, щоб відвести удар від себе. Людина на передньому сидінні поруч з водієм в при цьому може постраждати сильніше всіх інших у машині.
3
Якщо дитина досягла 12 років або виріс вище 150 см, можна посадити його спереду, простягнув штатним ременем. При такому зростанні ремінь проходить рівно по плечу дитини і в разі необхідності спрацює так, як задумано творцями автомобіля.
4
При зростанні менше 150 см та/або віком до 12 років ви можете посадити дитину поруч із водієм. Але вкрай важливо пристебнути його в підходяще за вагою автокрісло. В правилах прописано, що на передньому сидінні обов'язково повинно використовуватися тільки засіб фіксації дитини. Бустер або подушку застосовувати на передньому сидінні не можна.
5
На задньому сидінні перевозити дитину простіше, обмежень по ПДР помітно менше. Ви можете посадити його як в автокрісло, так і на бустер. Зазвичай останній можна почати використовувати при вазі дитини 18-20 кг, зазвичай це відповідає віку 5-6 років. Слід пам'ятати, що будь бустер взагалі не захищає в разі удару збоку. Тому для більшого забезпечення безпеки своєї дитини використовуйте автокрісло якомога довше.
6
Модель автокрісла повинна підходити дитині по росту. Щоб визначити, чи не чи виріс він зі свого, досить подивитися, щоб голова дитини не була вище спинки автокрісла більше, ніж на одну третину. Коли в кріслі передбачені внутрішні ремені, вони повинні починатися вище плечей дитини.
7
Ні в якому разі не можна перевозити дитину в автокріслі, що не застогнав внутрішні ремені. Само автокрісло має бути при цьому міцно зафіксовано ременями автомобіля згідно інструкції.
8
Якщо внутрішніх ременів немає (в моделях автокрісел для вже старших дітей), то необхідно зафіксувати дитини штатним ременем, провівши його через напрямні в автокріслі. Найчастіше такі напрямні виділені яскравим контрастним кольором.
9
Найбільші обережності необхідно дотримуватися при перевезенні грудних дітей. Часто молоді батьки воліють перевозити немовляти на руках. Цього робити категорично не можна. Малюк в машині повинен бути обов'язково в автокріслі.
10
Для зовсім маленької дитини найбільш безпечне положення при їзді в автомобілі - спиною вперед. Однак для малюка становлять небезпеку передні подушки безпеки. Тому якщо ви ставите автокрісло проти ходу руху поруч з водієм, обов'язково відключіть їх.