Як визначити напрям тренда.

До індикаторів тренда відносять ковзаючі середні, систему спрямованого руху, індикатор сходження/розбіжності ковзних середніх та інші. Експоненціальне ковзне середнє - EMA або exponential moving average - добре використовувати для прийняття стратегічного рішення на довгостроковому графіку.
Інструкція
1
Щоб визначити висхідний тренд, проведіть на ціновому графіку лінію через западини, тому що піки при висхідному тренді нерівні. Щоб знайти спадний тренд, проведіть лінію через піки. Не проводьте лінії тренду точно через максимальні або мінімальні точки графіка, тому що вони відображають паніку серед трейдерів.
2
Якщо швидкість зміни цін збільшується, кут нахилу лінії тренда змінюється, тому проведіть лінію заново. Щоб виявити довгостроковий тренд і діяти в його напрямку, використовуйте два масштабу часу, як в «Системі трьох екранів» Олександра Елдера.
3
Оберіть середньостроковий і довгостроковий масштаби часу. Середньостроковим назвіть графік, на якому шукайте точки входу. Довгостроковий масштаб приблизно в п'ять разів більше середньострокового. Якщо зазвичай працюєте з денними графіками, довгостроковими будуть тижневі, тому що у тижні - п'ять біржових робочих днів.
4
Щоб прийняти стратегічне рішення, використовуйте на довгостроковому графіку індикатори тренда. Треба зрозуміти: вести гру на підвищення, на зниження або вичікувати, не вживаючи ніяких дій. Використовуйте 26-тижневе EMA, щоб відстежувати, як поводився ринок протягом півроку. Протестуйте та інші настройки індикатора: якщо 22-тижневе EMA краще виявляє тренди на конкретному ринку, використовуйте його.
5
Якщо експоненціальне ковзне середнє зростає, на середньостроковому графіку можна грати на підвищення або вичікувати. Спостерігається висхідний тренд.
6
Якщо EMA падає, є сигнал грати на середньостроковому графіку на пониження або вичікувати. Визначено спадний тренд.
7
Щоб виявити сильний тренд, додатково дивіться гистограмму MACD на довгостроковому графіку. Якщо вона підтверджує дані EMA, можна відкривати більші позиції.
8
Якщо EMA коливається вгору і вниз, чіткий тренд відсутній, тому що ринок нестійкий. У такому випадку краще вийти з ринку. Інший варіант - вести короткострокову гру, не сподіваючись на довгостроковий тренд.
Рух ціни на валюту або акцію, на якій трейдер може заробити, називається трендом. Від того, наскільки швидко і точно ви визначите його початок, залежить ваш успіх на біржі.
Інструкція
1
Використовуйте фрактали для визначення початку тренда. Коли ціна перевищує значення крайнього UP-фрактала, це безперечно означає початок тренда. Якщо говорити про спадному тренді, який протилежний позитивному, висхідному, то його початок буде означати падіння ціни нижче Down-фрактала. UP-фрактал можна обчислити на графіку як максимум серед кількох свічок.
2
Слідкуйте за комбінацією індикаторів ADX і MACD. Перший показник - індекс середнього напрямки, другий вказує на сходження або розбіжність середніх. Зверніть увагу, що тільки разом ці дані можуть вказати на початок тренда, тому що по ADX можна судити про наявність тренда, а по MACD - про його направлення. Нанесіть обидва індекси на один графік. Якщо вони разом ростуть, можна сформувати гіпотезу про наявність висхідного тренда.
3
Зверніться до статистики, зокрема, до лінійної регресії. У цьому випадку для побудови каналу вам необхідна спеціальна програма. Далі прояснить ситуацію індикатор Zig Zag. Відсікаючи зайве, він допомагає об'єктивно оцінити ситуацію на ринку.
4
Встановіть в торговий термінал індикатор Xprofuter. Його плюсами є простота і висока точність, а серед недоліків можна назвати неможливість побудови довгострокового прогнозу. Тому використовуйте Xprofuter укупі з іншим індексом.
5
Проаналізуйте валютні пари. Так ви теж можете визначити тренд. Ця трудомістка робота, адже пар вивчити потрібно якомога більше.
6
Не відмовляйтеся і від старого, перевіреного способу визначення тренда - SMA-аналізу. При цьому знаходиться середня ціна закриття за певний період, усуваються несуттєві коливання і аналізується нахил ковзної середньої. Недоліком методу може бути деяка запізненість обчислення тренда.