Як побудувати глинобитний будинок. глинобитні будинки відгуки.

Глинобитний будинок - це екологічно чисте будова, яке не потребує великих матеріальних вкладень. До того ж, правильно побудовані саманні будинки мають підвищену сейсмостійкість і вогнестійкість, значно довговічніший кам'яних будівель. Конструкція виходить досить легкою, що дозволяє заощадити на установці фундаменту. Чисте повітря в глинобитному будові зміцнює фізичне здоров'я.
Вам знадобиться
  • - Глина;
  • - солома або тирсу;
  • - щити;
  • - суміш для штукатурки;
  • - мінеральна вата ;
  • - будівельний матеріал для даху.
Інструкція
1
Перед будівництвом глинобитного будинку підберіть відповідний ділянку. Саманний будинок повинен бути розташований в сухому місці на височині. Якщо ви плануєте проводити будівництво в затоплюваних зонах, подбайте про досить високий фундаменті. Незважаючи на всі переваги, глинобитні будови зовсім не переносять навіть короткочасного підтоплення.
2
На фундамент встановіть опалубку. В якості опалубки використовуйте сталеві або дерев'яні щити. Стінки ретельно з'єднайте армованими стержнями. Виставите коробку за допомогою рівня.
3
Для замісу глини виготовте дерев'яний короб. Для будівництва саманної будинку можна використовувати необпалену глину, змішану з соломою або з тирсою.
4
Розчин готуйте з розрахунку 1 частина глини, 3 частини тирси або соломи. Насипайте інгредієнти в дерев'яний короб, ретельно перемішуйте, зволожуйте водою, складайте в опалубку за допомогою лопати, якщо використовуєте тирса, або вилами, якщо використовуєте солому. Усередині опалубки ретельно трамбують суміш за допомогою багнетною лопати, щоб не залишилося порожнеч.
5
У міру висихання глини переставляйте щити і продовжуйте заливку. Терміни висихання залежать від температури повітря. У спекотну погоду на це звичайно потрібно не більше 3-4 днів.
6
Після завершення заливки приберіть опалубку. Встановіть сітку і оштукатурьте стіни з двох сторін. Для штукатурки використовуйте 1 частина глини, 3 частини піску. На 10-літрове відро суміші додайте 1 кг вапняного тесту і 200 г цементу потрланд-500.
7
Якщо у вашому регіоні дуже холодна зима, зовнішні стіни обтягніть товстим шаром мінеральної вати і обробіть на свій розсуд.
8
Для встановлення даху по всьому периметру стін закріпіть брус за допомогою анкерів. Зробіть стійки. Для саманного будинку найбільш підходить легка двосхилий дах.
Зверніть увагу
Будівництво займає не більше трьох-чотирьох місяців.