Як відремонтувати телевізор Samsung.

Телевізори Samsung відрізняються хорошим співвідношенням ціни і якості, тому користуються заслуженою популярністю. Тим не менш, навіть дуже надійні моделі часом виходять з ладу. Якщо ви вмієте читати принципові схеми, користуватися вимірювальною апаратурою і тримати в руках паяльник, спробуйте відремонтувати телевізор самостійно.
Інструкція
1
Сучасний телевізор є складним електронним пристроєм, який при невмілому ремонті досить легко пошкодити. Саме тому виконуйте всі роботи дуже акуратно, ніде не застосовуючи силу. Пам'ятайте, що ремонт LCD-телевізорів часто пов'язаний з необхідністю відновлення програмного забезпечення, що виконати самостійно досить важко. Тому в домашніх умовах краще обмежитися ремонтом телевізорів з CRT-монітором (з електронно-променевою трубкою).
2
Найбільш поширеними несправностями телевізорів Samsung є вихід з ладу блоку живлення та плати SSB (центральної плати управління). Якщо телевізор не подає ознак життя, спочатку перевірте наявність живлячої напруги в розетці. Потім зніміть задню кришку телевізора, перевірте мережевий шнур і кнопку включення.
3
У тому випадку, якщо напруга мережі справно надходить на телевізор, слід перевірити блок живлення. Уважно огляньте його плату, звертайте увагу на будь-які сліди перегріву. Як правило, в блоці живлення найчастіше виходять з ладу конденсатори, несправні досить легко визначити за вздувшейся вершині - у справній деталі вона плоска.
4
Якщо зовнішній огляд не привів до виявлення несправності, перевірте вихідні напруги. Вам буде потрібно принципова схема вашого телевізора; знайдіть її в інтернеті. На схемі позначені всі вихідні напруги блоку живлення. Найчастіше відсутня напруга живлення рядкової розгортки; воно має бути в районі 110-160 вольт, в залежності від розміру екрана. Чим він більший, тим вище напруга.
5
Тепер вам треба зрозуміти, чому немає вихідної напруги: несправний блок живлення або несправність слід шукати в блоці рядкової розгортки. Вимкніть вихідна напруга 110-160 В від блоку розгортки, для чого може знадобитися випаять одну з деталей блоку живлення. Тепер підключіть як навантаження звичайну лампу розжарювання потужністю близько 100 Вт. Увімкніть телевізор і виміряйте напругу на лампі. Якщо воно близько до норми, блок живлення справний.
6
Перевірте ланцюга рядкової розгортки. Звертайте увагу на справність діодів і транзисторів. Перевірку транзистора починайте, що не випаюючи його. У тому випадку, якщо тестер показує пробою, слід випаять транзистор або отпаять йдуть до нього провідники (досить отпаять два) і провести перевірку ще раз.
7
Той же принцип актуальний і для діодів - випоювати один з висновків тільки в тому випадку, якщо тестер показує пробій. Використовуйте стрілочний мультиметр. Він набагато інформативніше цифрового - про справність деталей можна судити за ступенем відхилення стрілки, її кидка в момент підключення і т.д.
8
Якщо телевізор включається, але на екрані видно вузька горизонтальна смуга, несправний модуль кадрової розгортки. Перевірте його деталі; у мікросхем звертайте увагу на відповідність напружень на їх висновках зазначеним на схемі.
9
При пропажу зображення у LSD-телевізора затемните кімнату і посвітити ліхтариком на екран. Якщо ви бачите слабке зображення, можливо, несправний блок живлення. Перевірте конденсатори фільтра харчування; найчастіше з ладу виходять саме вони. При їх несправності обов'язково перевірте встановлений на платі запобіжник; зазвичай він згоряє. Замініть несправні деталі і увімкніть телевізор. Якщо зображення не з'явилося, несправний, швидше за все, інвертор. Замініть несправну мікросхему.
Щоб відремонтувати телевізор , найкраще, звичайно, віднести його до майстерні. Але якщо ви цікавитеся технікою і у вас є досвід роботи з високою напругою, то ви можете усунути несправність самостійно.
Інструкція
1
Почніть з очищення телевізор а. Відкрийте задню кришку корпусу і за допомогою м'якої кисті і спеціального пилососа очистіть внутрішні поверхні корпусу, кінескопа і плати.
2
Уважно огляньте плату і розташовані на ній елементи. Якщо ви виявили роздувся або лопнули конденсатори, обігравши резистори або транзистори, то проблема саме в них. Перепаять ці елементи.
3
Якщо ви виявили, що кінескоп став мутно-білястим, це означає, що сталася втрата вакууму і відремонтувати телевізор можна, тільки замінивши кінескоп.
4
Якщо видимих пошкоджень немає, перевірте працездатність блоку живлення. Спочатку вимкніть навантаження (вихідний каскад рядкової розгортки) і підключіть замість цього лампу розжарювання (до 100 Вт). Якщо лампа спалахнула і згасла, значить блок живлення справний. Увімкніть його і заміряйте вольтметром напругу на навантаженні. Подивіться на платі, чи є біля блоку живлення резистор вихідної напруги. Напруга не повинна перевищувати 110-150 В. Якщо напруга вище, перевірте цілісність елементів первинної ланцюга блоку, а також ланцюг зворотного зв'язку. Перевірте і конденсатори, так як при висиханні їх ємність значно зменшується.
5
Перевірте з'єднання в ланцюзі живлення рядкової розгортки. Підключіть лампу розжарювання (замість запобіжника). Якщо вона спалахнула і згасла, все в порядку. Якщо ж вона горить, переконайтеся в справності вихідного транзистора. Якщо ж він справний і всі імпульси є, перевірте рядковий трансформатор і рядкові відхиляючі котушки.
6
Перевірте кадрову розгортку (якщо на екрані видно тільки горизонтальна смуга). Перевірте живлення задає генератора і вихідного каскаду. Перевірте випрямний діод і мікросхему кадрової розгортки.
7
Перевірте всі ланцюги живлення кінескопа. Іноді обрив можна знайти поруч з висновком. Видаліть гарячим паяльником частина епоксидної смоли з виведення і усуньте обрив, після чого знову залийте це місце смолою.
8
Перевірте радіоканал, видеоусилитель і блок кольоровості телевізор а. Перевірте блок управління. Зверніть увагу: при його ремонті необхідно користуватися схемою або довідковими матеріалами, так як кожна модель телевізор а має свої нюанси при управлінні. Знайти такі матеріали можна в інтернеті.