Як почистити струменевий картридж. рідина-реаніматор.

Картриджі є, мабуть, найбільш вразливим вузлом будь-якого струменевого принтера. Поводитися з ними потрібно дуже обережно, так як найменше забруднення сопел або контактів може призвести до їх повної непридатності. Щоб виключити виникнення таких неприємних наслідків, необхідно періодично проводити ретельне очищення картриджів.
Вам знадобиться
  • - спеціальна рідина-реаніматор;
  • - ультразвукова ванна;
  • - миючий засіб Fairy;
  • - вода;
  • - тампон з пенорезіни;
  • - дистильована вода.
Інструкція
1
Якщо ви спостерігаєте при друку такі дефекти як блідість або поява смуг, потрібно очистити сопла картриджа. Для цього скористайтеся спеціальною рідиною-реаніматорів. Вийміть картридж із принтера, відклейте отвори для чорнила і залийте трохи рідини в той колірний канал, робота якого вас не влаштовує. Зачекайте, поки картридж просочиться, а потім встановіть його назад в принтер.
2
Проведіть очищення сопел за допомогою опцій принтера, дайте йому постояти пару годин і після цього спробуйте надрукувати що-небудь цікавлять вас кольором. Це дасть можливість видалити залишки чорнила і замінити їх рідиною-реаніматорів.
3
Залиште принтер на ніч, а на наступний день залийте в картридж невелика кількість чорнила і повторіть друк. Якщо потрібний колір не з'явиться на папері, знову змініть чорнило на рідину-реаніматор. Таку процедуру рекомендується проводити до тих пір, поки проблема не буде повністю усунена.
4
Очистити дюзи картриджа можна за допомогою Fairy. У ультразвукову ванну налийте трохи води і капніть кілька крапель миючого засобу. Помістіть потрібні вам картриджі в цей розчин вниз дюзами і включіть ванну. Рекомендується проводити таку очистку лише в крайніх випадках, тому що частота коливань є критичною для друкуючих головок багатьох картриджів.
5
Щоб почистити контакти струминного картриджа, включіть принтер, почекайте, поки каретка переміститься вправо і витягніть картридж. Подивіться, чи є на контактах сторонні частинки або чорнило. Візьміть тампон з пенорезіни і, змочивши його в дистильованої води, гарненько вичавіть.
6
Тримаючи картридж за бічні сторони, акуратно протріть тампоном мідні контакти. Встановіть картридж назад в принтер. При необхідності очистіть таким же чином контакти другого картриджа.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна використовувати для чищення контактів картриджа спирт. Це може зіпсувати картридж.
Корисна порада
Під час очищення намагайтеся не торкатися до сопел і мідним контактам картриджа.