Як вивчити японські ієрогліфи.

Вивчення японської мови стає все більш популярним і поширеним. Тим не менше, воно має свою специфіку по відношенню з мов індоєвропейської сім'ї. Щоб читати по-японськи, необхідно запам'ятати велику кількість ієрогліфів.
Інструкція
1
Знайдіть словник або навчальний посібник, з якого ви будете брати ієрогліфи для заучування. Також для цього підійде самовчитель, у якому ієрогліфи даються від більш простих до складних.
2
Почніть запам'ятовування з простих базових ієрогліфів, що складаються з одного елемента. У японській мові найчастіше ієрогліф складається з двох частин - ключа, який визначає зміст, і фонетика, який відповідає за особливості звучання. Тим не менш, прості слова можуть складатися з одного ключа. Запам'ятавши їх, ви зможете згодом перейти до більш складних знакам, до складу яких і входять ці ключі.
3
заучувати ієрогліф за допомогою моторної пам'яті. Для цього в зошиті у велику клітку напишіть цей знак як мінімум двадцять разів, дотримуючись порядок рис. Це особливо важливо, якщо ви згодом плануєте займатися каліграфією, в якій манера написання ієрогліфа грає серйозну роль.
4
Запам'ятавши написання ієрогліфа, зв'яжіть з ним його правильне прочитання. Для цього виготовте картку, на лицьовій стороні якої буде японський знак, а на зворотному - його читання. Вказувати краще відразу обидва можливих прочитань - он-ємі і кун-ємі. Перше найчастіше використовується в словах китайського походження, що складаються з декількох ієрогліфів, а друге тоді, коли ієрогліф означає окреме слово або у складі японських прізвищ. У ряді випадків варіантів читання може бути і більше двох, але вони зазвичай співзвучні з іншими. Використовуйте картки для самоперевірки. Також корисно залучити родичів і друзів, які, показуючи вам картку, зможуть перевірити вашу відповідь за допомогою інформації на задній стороні.
5
Намагайтеся читати японські тексти хоча б в адаптованому варіанті. Так ви зможете запам'ятати ієрогліф не в відриві від контексту, а в складі слів і граматичних конструкцій. Це також допоможе вам в запам'ятовуванні.
Японська мова вважається одним з найскладніших у світі. В середньому на його повне вивчення і підготовку до здачі іспиту на досить високий рівень володіння мовою, йде 2200 академічних годин, тобто більше 2 років. Однак для самих японців російська мова не менш складний.
Інструкція
1
Зазвичай спочатку вивчається катакана і хирагана - це дві складові абетки, що застосовуються в різних випадках: хирагана - для слів, що мають японське походження, катакана - для слів, що мають іноземне походження. Разом зі складової азбуки вивчаються основи відмінювання слів і побудови речень. Якщо займатися по кілька годин на день щодня, цей етап займає близько 3 місяців. Якщо мета - тільки навчитися розмовляти, його можна опустити.
2
Перший рівень володіння мовою - побутовий, базовий. Він дозволяє спілкуватися на примітивному рівні, розуміти японську мову, промовленою повільно. Він дає переваги при отриманні візи до Японії, досягнення цього рівні в середньому займає півроку-рік. Другий рівень приблизно відповідає рівню випускника початкової школи в Японії. Це середній рівень, достатній для ведення бесід або читання неспеціалізованій літератури. Досягнення цього рівня займає від року до півтора і вимагає періодичного спілкування з носіями мови.
3
Третій рівень володіння мовою вимагається при працевлаштуванні в Японії. Він передбачає вміння читати тексти на досить широке коло тем, здатність підтримувати бесіду з носієм мови на рівні, близькому до природного. Як правило, його досягають через 2 роки старанних занять, систематично спілкуючись з носіями мови і читаючи японську літературу. Четвертий - поглиблений - рівень передбачає вміння розуміти складні тексти на найрізноманітніші теми, тривало підтримувати діалог з носієм мови на природній швидкості і в різних ситуаціях. Вважається, щоб досягти і весь час підтримувати цей рівень володіння мовою, необхідно періодично жити в самій Японії.
4
Японський можна вчити тільки для розмови або для письма, читання і розмови. Багато свідомо опускають читання або навички написання ієрогліфів від руки, але вміння читати ієрогліфи дозволяє розуміти структуру вивчених слів і не плутатися в звуках. Тренування у написанні символів багаторазово прискорює запам'ятовування ієрогліфів. Більшість ієрогліфів пишуться за суворо визначеними правилами. І, хоча ці правила досить заплутані, їх доводиться вчити. Крім стандартного друкованого зображення ієрогліфів, існує ще й рукописне. Вчити правила рукописного накреслення ієрогліфів не потрібно, але для тих, хто бажає жити в Японії, вміння читати рукописний текст необхідно.
5
самовчитель і підручників краще купити кілька. Порядок освоєння матеріалу і заплутаність в його поясненні в них різняться. Тому те, що буде незрозуміло в одній книзі, можна зрозуміти з іншого. Щоб навчитися добре писати, купіть прописи. Окремо варто купити самовчитель і довідник з граматики японської мови.
6
Встановіть на комп'ютері японську розкладку клавіатури, російсько-японські словники, браузери та читалки з підтримкою японського тексту. Перегляд аніме на японському - відмінний спосіб навчитися розуміти мову на слух, оскільки в таких мультиках зазвичай використовується спрощений японський, розрахований на глядачів молодшого віку. Щоб тренувати вимову, читайте вголос. Багато рекомендують освоїти різні курси, викладені на просторах інтернету. Для того, щоб розуміти на слух просту японську мову, їх достатньо.