Як організувати активні продажі.

Організація активних продажів повинна починатися зі створення відділу продажів. Співробітники, які працюватимуть у ньому, повинні бути майстрами своєї справи. Приймайте на роботу тільки досвідчених людей, щоб не втратити жодного потенційного клієнта. Але швидко зібрати команду з професіоналів не вийде, тому створення відділу може зайняти до декількох місяців.
Інструкція
1
Проведіть моніторинг конкурентів, які продають аналогічний товар або послугу. Виходячи з нього встановіть ціну і продумайте рекламні акції. Ви повинні визначити де, кому і за скільки будете продавати. Для оптових покупців потрібно розробити систему знижок і бонусів. Все це зробіть до початку набору менеджерів з продажу.
2
Розробіть для співробітників систему оплати. Вона повинна складатися з окладної частини і відсотків з угоди. Продумайте системи мотивацій. Встановіть випробувальний термін. Він знадобиться, щоб мати можливість звільнити людину, якщо він погано виконує свою роботу. Підготуйте і обладнайте приміщення для співробітників.
3
Вирішіть, скільки людина ви хочете найняти. На перший час можна створити не дуже великий відділ. А коли обсяги продажів зростуть, розширте його. Додайте оголошення про набір персоналу.
4
Співбесіди проводите в кілька етапів. Спочатку отсейте тих, чий досвід викликає сумніву. Потім запросіть всіх шукачів та проведіть конкурс. Можливо, ви не приймете на роботу жодного з них. Не впадайте у відчай, і знову займіться пошуком співробітників. Нехай не з першого разу, але ви зможете підібрати команду професіоналів.
5
Якщо ви займаєтеся продажем тільки одного товару або послуги, розділіть місто і область на частини. І закріпіть їх за співробітниками. Якщо у вас великий асортимент, поділіть його між менеджерами, що не прив'язуючи їх до місцевості.
6
Надайте співробітникам повну інформацію про ваші товари і послуги. Їх незнання може обернутися втратою угоди. Через деякий час перевірте, як вони запам'ятали матеріал.
7
Контролюйте роботу співробітників. Якщо чиїсь показники вас не влаштують, зробіть попередження. Якщо результати не поліпшаться, звільніть цієї людини. Керуєте відділом за допомогою методу батога і пряника. Через деякий час у вас добереться чудова команда.
Зверніть увагу
Коли будете призначати заробітну плату менеджерам з продажу, не забудьте вказати її "стелю". Тобто суму, більше якої вони не зможуть отримати. Це убезпечить вас від виплачування занадто великих зарплат.
Корисна порада
Якщо ви не плануєте самостійно контролювати співробітників, візьміть на роботу начальника відділу продажів.