Як навчити папугу грати.

Папуги краще приручаються і активніше розвиваються, якщо з ними грати. Папуги можуть також розважатися самостійно запропонованими їм іграшками. Для цього потрібно його спочатку зацікавити іграшкою, а потім навчити грати з нею.
Вам знадобиться
  • - М'ячик для пінг-понгу;
  • - дзеркальце;
  • - дзвіночок;
  • - дерев'яні предмети (наприклад, олівці);
  • - дитячий конструктор;
  • - нитка;
  • - листок паперу;
  • - мотузка;
  • - пластмасове кільце.
Інструкція
1
Навчіть папуги найпростішої грі з м'ячиком для пінг-понгу. Посадіть папугу на стіл або на підлогу. Підштовхніть м'ячик в його бік. Звичайно, папуга не відразу зрозуміє, що від нього вимагається. Штовхніть м'ячик замість нього, а потім знову в його бік. Рано чи пізно птах зрозуміє цю гру і буде катати м'ячик дзьобом.
2
Прив'яжіть до нитці папірець. Посадіть папугу на стіл, дочекайтеся, коли він спробує схопити дзьобом папірець, і отдерните нитку. Папуга побіжить за нею.
3
Поставте на стіл зібрану з дитячого конструктора іграшку. Посадіть поруч з нею або на неї папугу. Залучіть його увагу, починаючи розбирати іграшку. Папуга зацікавиться процесом і почне активно допомагати.
4
Ускладните цю гру. Для цього вам знадобиться невелика коробка. Починайте складати деталі конструктора від розглядуваної разом з папужкою іграшки зі столу в коробку. Поспостерігавши за вами, птиця буде повторювати ваші дії. Навчившись цьому, надалі папуга повинен при розборі іграшки не кидати деталі на стіл, а відразу нести їх в коробку.
5
У клітці папужка буде самостійно грати в іграшки, які ви йому запропонуєте. Додайте в клітці дзвіночок, люстерко. Блискучі штучки зацікавлять папуги. Покладіть в клітку дерев'яні предмети: олівці, старі котушки з-під ниток для сточування дзьоба. Птах швидко зрозуміє, що з ними робити.
6
Прикріпіть до верху клітини мотузку з декількома вузлами, розташованими на деякій відстані один від одного. Щоб папуга їй зацікавився, заховайте ласощі (насіння, горішки) у вузли мотузки. Папуга буде лазити по мотузці спочатку в пошуках смачненького, а потім просто заради задоволення.
7
Повісьте в клітку ще одну мотузку з прив'язаним до неї кільцем. Посадіть на нього папугу і злегка качніть мотузку. Папузі сподобається на ньому гойдатися, а надалі він буде забиратися на кільце сам. Якщо у вас немає відповідного кільця, зробіть і повісьте в клітку качельки з мотузки і олівця, і ваш папужка буде розважатися самостійно.