Як уникнути перевірки за ПДВ.

Організації, які здійснюють фінансову діяльність, кожні три роки піддаються податковій перевірці. Таким чином ФНС контролює роботу платників податків. Але крім планових перевірок існують і позапланові. Податкова перевірка для керівника - це «грудку» нервів, сила-силенна витраченого часу, а часом і «море» негативних наслідків. Не дивно, що бухгалтери задаються питанням: як уникнути таких ситуацій.
Інструкція
1
Насамперед зрозумійте, що позапланова перевірка за ПДВ не може бути призначена з порожнього місця. Тобто якщо ви отримали лист про початок виїзної або камеральної перевірки, значить, податкові органи чимось незадоволені або не згодні з отриманою інформацією. Наприклад, вами раніше був зданий звіт по ПДВ. Трохи пізніше ви знайшли помилку в декларації, яка полягає в розрахунку. Ви тут же здаєте уточнену декларацію на відшкодування з бюджету ПДВ. У цьому випадку будьте впевнені, що перевірка послідує протягом короткого проміжку часу.
2
Таким чином, щоб уникнути перевірки за ПДВ, при розрахунку податку будьте гранично уважними, не допускайте помилок. Пам'ятайте, що краще перевірити всі двічі, а то й тричі. Перед здачею звіту проведіть звірку з контрагентами.
3
Якщо ви заповнюєте декларацію з ПДВ за допомогою програми (наприклад, 1С), перевіряйте ще кінцевий результат шляхом перерахунку податку вручну.
4
Щоб уникнути перевірки за ПДВ, збільште дохід підприємства. Тобто якщо у вас з кварталу в квартал витрата зростає, інспектори зацікавляться цією обставиною. Вчасно проплачує платежі, так як це також може знизити ризик призначення виїзної перевірки. Здавайте вчасно всі звіти.
5
Постарайтеся не змінювати адресу реєстрації, тому що занадто часта зміна адрес можуть накликати податкових інспекторів на думку про фірми-одноденки.
6
Позапланові перевірки з ПДВ проходять в тому випадку, якщо ваша організація займається імпортом або експортом продукції або послуг. Тому якщо ви не хочете мати проблем з податковими інстанціями, для таких операцій відкрийте нову компанію.
Корисна порада
Будьте завжди у всеозброєнні. Користуйтеся послугами аудиторів, не порушуйте нормативні закони, стежте за всіма змінами у законодавстві.