Як налаштувати шкільну мережу.

Комп'ютери в сучасній школі - це не тільки клас інформатики. Комп'ютери є і в адміністрації школи, і в бухгалтерії, і в бібліотеці. З'єднання шкільних комп'ютерів в мережа , забезпечення нормальної роботи мережі - обов'язки мережевого адміністратора. Але навіть непрофесійний користувач в змозі здійснити налаштування і супровід шкільної локальної мережі.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютери, оснащені мережевими картами і сполучені між собою кабелем типу «кросовер»;
  • - встановлені свіжі драйвери мережевої карти і чіпсета материнської плати.
Інструкція
1
Для перевірки працездатності мережевої карти запустіть «Диспетчер пристроїв». Для цього в меню «Пуск» виберіть «Панель управління». Натисніть на кнопку «Обладнання та звук»? «Диспетчер пристроїв».
2
Переконайтеся в правильності встановлення мережевої карти. Перевірте в «Диспетчері» пункт «Мережеві адаптери». Біля цього пункту не повинно бути ніяких знаки оклику та знаки. При необхідності перевстановіть драйвер мережевої карти.
3
Встановіть мережеві протоколи і служби. Для цього відкрийте папку «Мережеві підключення». Натисніть «Пуск», виберіть «Панель управління»? «Мережеві підключення». У розділі «Мережа та інтернет» натисніть «Центр управління мережами і загальним доступом».
4
У графі «Підключення по локальній мережі» знайдіть «Властивості». У вкладці властивостей перевірте встановлені Windows за замовчуванням протоколи та служби. При необхідності налаштуйте, встановіть або видаліть запропоновані у віконці компоненти.
5
Налаштуйте IP-адресу. Зайдіть в «Панель управління»? «Центр управління мережами і загальним доступом». Виберіть розділ «Підключення по локальній мережі» і клацніть по посиланню «Перегляд стану». У вікні натисніть кнопку «Властивості».
6
із запропонованого списку компонентів виберіть протокол інтернету в залежності від ОС вашого комп'ютера. Якщо ваша ОС - WindowsXP, вибирайте «Протокол інтернету (TCP/IP). Для більш пізніх ОС - «Протокол інтернету версії 4 (TCP/IPv4). Потім клікніть «Властивості».
7
У вікні властивостей змініть перемикач із «Отримати IP-адресу автоматично» на «Використовувати наступний IP-адреса». Переконайтеся після цього, що поля «IP-адреса» і «Маска підмережі» стали доступні. Введіть значення IP-адрес з діапазону 192.168.0.0/16, 10.0.0.0/8 або 172.16.0.0/12.
8
Якщо при підключенні школи до інтернету вам були надані IP-адреси в певному діапазоні, виберіть адреси з нього. При необхідності налаштувати доступ комп'ютера в інтернет безпосередньо, крім IP-адреси і маски підмережі, задайте значення основного шлюзу і DNS-серверів. Ці значення даються разом з діапазоном IP-адрес при підключенні до інтернету.
9
Проведіть ідентифікацію комп'ютера. Правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер». В меню оберіть «Властивості». Відкрийте підрозділ «Ім'я комп'ютера»? «Змінити». Введіть латинськими літерами ім'я комп'ютера і робочої групи. Назва робочої групи має збігатися у всіх комп'ютерів мережі, а ім'я у кожного ПК має бути унікальним. Натисніть «ОК».
Зверніть увагу
При виборі протоколу TCP/IP трапляється, що комп'ютери «не бачать» одне одного в мережі, тому при автоматичному присвоєння IP-адреси комп'ютерів можуть бути присвоєні адреси з різними ідентифікаторами. При цьому комп'ютери не відображаються у вікні «Мережеве оточення». Для виправлення цього і потрібно ручна настройка IP-адреси.
Корисна порада
Для локальних мереж рекомендується використовувати «локальні» або «сірі» IP-адреси з вищенаведеного діапазону, які не застосовуються в мережі інтернет. Кожен комп'ютер в мережі повинен мати окремий IP-адресу, а значення маски підмережі у всіх комп'ютерів має збігатися.