Як кріпити напівжорстке кріплення до лиж.

Лижні кріплення можна розділити на дві категорії: тверді й напівтверді. Для застосування жорстких необхідні спеціальні черевики. Встановивши полужесткие, можна кататися на лижах в звичайному взутті.
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - комплект напівжорстких кріплень;
  • - олівець;
  • - викрутка;
  • - шило;
  • - дриль;
  • - епоксидний клей або клей БФ.
Інструкція
1
Знайдіть центр ваги лижі. Для цього покладіть лижу на ребро лінійки або на викрутку і уравновесьте її. Відзначте центр ваги обох лиж, провівши лінії олівцем.
2
Встановіть пластину кріплення на лижу так, щоб її передній кінець був на зазначеній лінії центру ваги, а її поздовжня вісь симетрії збігалася з віссю симетрії на лижі. Встановіть скобу під пластину. В комплекті кріплень дві скоби з позначкою «Л» і «ПР» - кожна під свою пластину.
3
Притримуючи скобу рукою, закріпіть пластину до лижі шурупами, що постачаються кріплень. Встановіть таким же чином пластину і скобу на другу лижу.
4
Якщо ваші лижі пластикові (або полупластіковие), перед установкою пластин напівжорстких кріплень спочатку намітьте отвори за допомогою шила. Потім просвердлите отвори під шурупи свердлом відповідного діаметру. Залийте їх епоксидним клеєм або клеєм БФ і тільки потім встановлюйте кріплення.
5
Одягніть на встановлені пластини ремені. Відрегулюйте за допомогою пряжок довжину ременів по величині взуття, обраної вами для лижних прогулянок.
6
Встановіть троси, які повинні фіксувати взуття. Для цього всуньте черевик в кріплення , одягніть пружину на задник черевика. Закріпіть трос в бічних скобах. Встановіть скобу замка у вертикальне положення.
7
Одягніть пружину на скобу замка. Прикріпіть замок на лижі за допомогою шурупів. Відрегулюйте силу натягу пружини. Встановіть таким же чином фіксуючий трос на кріплення другий лижі.
8
Перевірте правильність установки кріплень. Для цього закріпіть черевик на лижі, візьміть його за верх і підніміть разом з лижею. Якщо кріплення встановлено правильно, взуття з нього не вискочить, передня частина лижі буде нахилятися вниз.
Зверніть увагу
Не можна забивати шурупи в лижі молотком при установці пластин кріплень. Це призведе до псування лиж.
Корисна порада
Якщо ослабли шурупи кріплень в дерев'яних лижах, викрутити їх, зніміть кріплення, залийте отвори епоксидним клеєм і встановіть кріплення заново.