Як розбити жорсткий диск на томи.

Розбиття жорсткого диска на томи дозволяє розмежувати зберігання системних і особистих файлів. Крім того, під час непередбаченого збою перевірка диска C займе менше часу, оскільки на ньому будуть тільки службові файли операційної системи.
Інструкція
1
Відкрийте «Панель управління» -> «Адміністрування» -> «Керування комп'ютером». У вікні, виберіть пункт «Сховище» -> «Управління дисками». Запуститься «Менеджер дисків», в якому можна створювати і видаляти томи. На жаль, отримати повний доступ до всього дисковому простору можливо тільки при установці операційної системи або першому запуску новопридбаного комп'ютера або диска.
2
Майстер не дозволить працювати з томом, на якому розміщені службові файли, якщо ви захочете зробити це згодом. В цьому випадку потрібно спеціальне програмне забезпечення, наприклад, Disk Director Suite або Paragon Partition Manager. Однак перед тим, як виробляти будь-які маніпуляції з даними, збережіть резервну копію на сторонньому носії.
3
Як правило, така необхідність виникає, якщо в перший раз розбиття сталося невдало. Це може з'ясуватися після певного часу, коли системний диск стане занадто малий для файлів операційної системи. Тоді буде потрібно перерозподіл дискового простору і збільшення основного томи за рахунок інших.
4
Запустіть Disk Director Suite. Робота в цій програмі передбачає два режими - автоматичний і ручний. У першому випадку виробляються найбільш часті операції, об'єднані спільною метою: створення або збільшення томи за рахунок простору інших, копіювання або відновлення томи. Автоматичний режим зручний для недосвідчених користувачів.
5
Досвідчені користувачі воліють ручний режим, який дозволяє проводити порівняно рідко виконувані операції. Однак в цьому випадку робота полягає в послідовному виконанні цілого комплексу команд, який автоматичний режим виконує по декількох клацань миші.
6
Викличте «Майстер створення розділу» з пункту меню «Диск». Встановіть «Розмір розділу», виберіть тип: «Активний» (службові файли, використовувані за замовчуванням при запуску комп'ютера), «Основний» (файли операційної системи) або «Логічний» (зберігання даних).
7
Виберіть файлову систему томи: FAT16, FAT32, NTFS для Windows або EXT1, EXT2, Swap для Linux. Завершіть створення зазначенням літери латинського алфавіту для назви нового томи.
8
При роботі з програмою Paragon Partition Manager використовуйте «Режим для досвідчених користувачів», який вибирається в меню швидкого запуску. В пункті «Операції з розділами" виберіть "Створення розділу».
9
Відкрийте «Список розділів" -> "Панель дисків». Клацніть правою кнопкою миші по букві диска, який хочете розбити на томи. У меню, виберіть «Перемістити/Змінити розмір розділу». У новому вікні вкажіть «Розмір тому», натисніть «Так».
10
Ви побачите, що в списку дисків з'явився новий запис під назвою «(Не розмічений)». Праворуч від неї натисніть «Створити розділ». Задайте позначення тома буквою латинського алфавіту і тип файлової системи, наприклад, NTFS. В поле «Будь ласка, введіть нову мітку тому» напишіть «Новий том». Натисніть «Так».
11
Завершіть створення томи, для цього відкрийте в головному меню програми пункт «Зміни». Виберіть команду «Застосувати зміни» -> «Так».
12
Перезавантажте комп'ютер. Під час цього процесу відбудеться зміна ємності жорсткого диска, після чого комп'ютер знову перевантажиться сам. Це необхідно для перевірки системного диска на помилки, потім система завантажиться в звичайному режимі. Поверніть файли, скопійовані на сторонній носій.