Як навчити дитину усного рахунку.

Усний рахунок необхідний дитині, так як сприяє розвитку його розумових здібностей. Тому батькам необхідно допомогти малюкові освоїти цю науку не просто навчивши вважати, а спонукавши інтерес до самого процесу, тим більше, що навчання не вимагає особливої обстановки. Починати рахувати можна вже з двох років, займаючись цим під час прогулянок.
Інструкція
1
Почніть навчання рахунком з простого озвучування цифр та перерахунку найпростіших предметів. Коли дитина навчиться рахувати хоча б до п'яти, можна буде ускладнити завдання. Перші п'ять цифр освоїти досить просто, в хід може піти перерахунок сходинок, проїжджаючих машин або будь-які інші супутні предмети.
2
Дитині має бути цікаво, тому організуйте заняття в ігровій формі. Для озвучування цифр можна використовувати найпростішу лічилку «Раз, два, три, чотири, п'ять, вийшов зайчик погулять». Або ж читати казку «Теремок», пропонуючи дитині після кожного заселення нового персонажа перерахувати мешканців казкового будиночка.
3
Стимулює інтерес до рахунку гра в магазин. Для цього можна використовувати будь-яку групу однорідних товарів, пропонуючи дитині купити дві або три цукерки, міняючи їх кількість.
4
Навчіть дитини відрізняти такі поняття, як «більше» і «менше». Найпростіше зробити це на прикладі фруктів, поклавши перед малюком декілька яблук і одну грушу і запитавши, чого більше. Задавати таки питання можна і по ходу читання книжок з картинками з приводу будь-яких зображень.
5
Щоб навчити дитину рахувати, віднімати і складати також краще на наочних прикладах, щоб був зрозумілий сам механізм. Використовуйте для цього цукерки та іграшки.
Зверніть увагу
Коли процес буде освоєно в межах перших десяти цифр, далі необхідно вивчити нові числівники. Одночасно з усним рахунком демонструйте дитині зовнішній вигляд цифр і правильність їх написання. Але ця щабель доступна старшим дошкільнятам, не варто очікувати, що трирічна дитина зможе виробляти складні математичні розрахунки.
Корисна порада
Не використовуйте при навчанні пальці, так як до подібного способу звикають досить швидко, але користі від нього немає, так як перераховування виходить чисто механічним, а мозок в роботу не включається.