Як побудувати ізометричну проекцію. побудова плоскої фігури багатокутника в прямій изометрической проекції.

Все об'єкти навколишньої дійсності існують в тривимірному просторі. На кресленнях їх доводиться зображати в двомірної системі координат, і це не дає глядачеві достатнього уявлення про те, як предмет виглядає в реальності. Тому в технічному кресленні застосовуються проекції, що дозволяють передати об'єм. Одна з них називається ізометричної.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - креслярські приналежності.
Інструкція
1
Побудова ізометричної проекції почніть з розташування осей. Одна з них завжди буде вертикальної, і на кресленнях вона зазвичай позначається як вісь Z, Початкову її точку прийнято позначати як О. Продовжіть вісь ОZ вниз.
2
Положення інших двох осей можна визначити двома способами, в залежності від того, які креслярські інструменти у вас є. Якщо у вас є транспортир, відкладіть від осі ОZ в обидві сторони кути, рівні 120 ?. Проведіть осі X і Y.
3
Якщо у вашому розпорядженні тільки циркуль, накресліть коло довільного радіуса з центром в точці О. Продовжіть вісь ОZ до її другого перетину з колом і поставте крапку, наприклад, 1. Розведіть ніжки циркуля на відстань, рівну радіусу. Проведіть дугу з центром в точці 1. Відзначте точки її перетину з колом. Вони і позначають напрямки осей Х і Y. В ліву сторону від осі Z відходить вісь Х, вправо - Y.
4
Побудуйте изометрическую проекцію плоскої фігури. Коефіцієнти спотворення в ізометрії по всіх осях приймаються за 1. Щоб побудувати квадрат зі стороною а, відкладіть це відстань від точки О по осях Х і Y і зробіть зарубки. Проведіть через отримані точки прямі, паралельні обом зазначеним осях. Квадрат в цій проекції виглядає як паралелограм з кутами в 120? і 60?.
5
Щоб побудувати трикутник, необхідно продовжити вісь Х так, щоб нова частина променя розташувалася між осями Z м Y. Розділіть сторону трикутника навпіл і відкладіть отриманий розмір від точки О по осі Х в обидві сторони. По осі Y відкладіть висоту трикутника. З'єднайте кінці відрізка, розташованого на осі X, з отриманої точкою на осі Y.
6
Схожим способом будується в ізометричної проекції і трапеція. На осі Х в одну і в іншу сторону від точки О відкладіть половину підстави цієї геометричної фігури, а по осі Y - висоту. Через засічки на осі Y проведіть пряму, паралельну осі Х, і відкладіть на ній в обидві сторони половину другого підстави. З'єднайте отримані точки із зарубками на осі Х.
7
Окружність в ізометрії виглядає як еліпс. Її можна побудувати як з урахуванням коефіцієнта спотворень, так і без. У першому випадку великий діаметр буде дорівнює діаметру самої окружності, а малий складе 0,58 від нього. При побудові без урахування цього коефіцієнта осі еліпса будуть дорівнювати відповідно 1,22 і 0,71 діаметра вихідної окружності.
8
Плоскі фігури можуть розташовуватися в просторі як горизонтально, так і вертикально. За основу можна брати будь-яку вісь, принципи побудови залишаються тими ж, що і в першому випадку.
Корисна порада
Об'ємний об'єкт складної форми проаналізуйте і подумки розділіть на більш прості, найкраще кожну строну представити у вигляді близькою за формою геометричної фігури. При цьому може виникнути необхідність відкладати розміри не на самих осях, а на паралельних їм лініях. Відстані між цими лініями залежать від форми деталі. Наприклад, можна по одній з осей відкласти відстань від краю деталі до виїмки або виступу і провести лінії, паралельні двом іншим осях. Ізометрична проекція фрагмента в цьому випадку будується не на основній координатної сітці, а на додаткової.