Як почистити датчик холостого ходу. Як налаштувати дросельну заслінку на автомобілі ммс діон.

Засмічення каналу датчика холостого ходу є причиною зменшення вільного ходу штока цього датчика. А це, в свою чергу, стає причиною нестійких оборотів холостого ходу, повільного зниження оборотів при різкому скиданні газу, різкого зниження оборотів при включенні кондиціонера, повільного набору оборотів двигуном. Рішення - прочистити датчик холостого ходу.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - ключі гайкові та типу Torx;
  • - рідина для очищення карбюраторів;
  • - тканина без ворсу
Інструкція
1
Роботи проводите на заглушеному автомобілі з остившім двигуном. Зніміть воздуховод, що з'єднує повітряний фільтр і кришку дросельної заслінки. Для цього, як правило, розкрутіть два хомута. Повітропровід знімайте повністю, щоб він не заважав при подальших діях. Від'єднайте трубку вентиляції картера.
2
Зніміть кришку дросельної заслінки. Найчастіше вона теж кріпиться хомутом, але доступ до нього буває утруднений. Крім того, його кріплення може бути виконано за допомогою гвинтів, доступ до яких теж далеко не вільний. Заздалегідь приготуйте кілька викруток різної довжини. Для полегшення доступу спробуйте зняти заважають деталі.
3
Чистку проводите якомога акуратніше. Розпорошите рідина для очищення карбюраторів на закриту дросельну заслінку. Більшість аерозольних балончиків з таким складом видають потужний струмінь і розбризкують суміш в різні боки. Тому будьте обережні і не забризкати сторонні деталі.
4
Протріть заслінку, використовуючи для цього тканину без ворсу. Після цього заново нанесіть склад на заслінку і стінки камери і протріть знову. Операцію повторюйте до тих пір, поки не досягнете необхідної чистоти наддроссельного простору.
5
Повільно повертаючи сектор газу відкрийте заслінку. Відкрилося простір також прочистите вищевказаним методом. Тут дійте ще обережніше - бруд ні в якому разі не повинна потрапити у впускний колектор. Доможіться, щоб заслінка поверталася м'яко і без заїдань, а закривалася щільно.
6
Вимкніть роз'єм проводів від датчика холостого ходу. Відкрутивши ключем кріпильні гвинти, зніміть датчик холостого ходу. Його кріплення, як правило, містить гумове кільце ущільнювача невеликого розміру, яке легко втратити. При відкритому положенні заслінки заглушите отвір повітряного каналу тканиною і очистіть усі деталі до блиску, не забуваючи про посадкове місце регулятора.
7
Тим же очищувачем карбюраторів прочистите датчик, намагаючись не змістити випадковим рухом його шток. На закінчення протріть кришку дросельної заслінки і встановіть всі зняті деталі. Якщо при прочищенні датчика відбулося зміщення його штока, проведіть його регулювання.
Робочий стан автомобіля і правильний запуск його двигуна безпосередньо залежать від клапана холостого ходу. На жаль, клапан холостого ходу періодично забруднюється. Основною причиною забруднення КХХ є масляна пил, проникаюча через трубку вентиляції картерних газів. Як же почистити клапан холостого ходу?
Вам знадобиться
  • - ключ на 8;
  • - засіб для чищення;
  • - викрутка;
  • - дрантя;
  • - герметик
Інструкція
1
Ослабьте хомути, розташовані на патрубку повітряного фільтра і зніміть патрубок забору повітря. Від'єднайте малий дросельний патрубок.
2
Ослабьте гайку і від'єднайте трос педалі газу від приводу дросельної заслінки.
3
Відведіть хомут в сторону і від'єднайте патрубок підведення охолоджуючої рідини від КХХ. Зніміть дросельну заслінку, відвернувши кріпильні болти, і від'єднайте другий патрубок антифризу від клапана . Переконайтеся в тому, що витік охолоджуючої рідини припинилася. Виробляти дану процедуру рекомендується при невисоких температурі і тиску в системі охолодження. Це дозволить мінімізувати втрати антифризу і уникнути опіків.
4
Отсоедините клапан холостого ходу від дросельної заслінки. Ретельно промийте всі деталі спеціальним засобом для чищення. Підійде, наприклад, WD-40, або будь-яка інша, аналогічна за складом рідина. Для цього зніміть гумовий ущільнювач і направте струмінь з аерозольного балончика на деталі клапана холостого ходу. Рясно полийте рідиною всі елементи. Зачекайте 10-15 хвилин. Повторіть обробку, протираючи сильно забруднені місця дрантям.
5
Ретельно просушіть всі деталі і зробіть збірку в зворотному порядку. Промажьте місця з'єднання корпусу з клапана ми спеціальним герметиком. Це необхідно для того щоб уникнути небажаних підсосів повітря, які можуть привести до проблем з запуском.Подключіте все шланги і роз'єми. Постарайтеся встановити регулювальний гвинт в те ж положення, в якому він перебував спочатку. Перевірте рівень антифризу. При необхідності долийте охолоджуючу рідину.
Зверніть увагу
При роботі з хімічними засобами для очищення необхідно дотримуватися запобіжних заходів - обов'язково використовуйте захисні окуляри і рукавички. Намагайтеся не допустити потрапляння миючого засобу на шкіру і в очі. У разі потрапляння негайно промийте проточною водою.