Як лікувати підвищене потовиділення.

Посилене виділення поту відбувається при високій температурі навколишнього середовища, інтенсивному фізичному навантаженні і інфекційному захворюванні. Однак іноді потовиділення стає надмірним без видимих причин. Даний стан називається гіпергідрозом і вимагає обстеження і лікування.
Вам знадобиться
  • - антиперспіранти;
  • - бета-блокатори.
Інструкція
1
Найбільш поширеними причинами гіпергідрозу є такі захворювання, як цукровий діабет і гіпертиреоз. Тому першою справою при посиленні потовиділення необхідно звернутися до ендокринолога і пройти ретельне обстеження. Крім того, потові залози інтенсивніше працюють при нервових розладах, так що не зашкодить і консультація невропатолога. Буває й спадковий гіпергідроз, при якому чекати повного одужання не варто. Однак можна вжити заходів і досягти помітного поліпшення стану.
2
Якою б не була причина підвищеного потовиділення, не варто покладатися на одних лише лікарів. Звичайно, медицина здатна допомогти хворим з гіпергідрозом, проте всі спроби приречені на провал без дотримання правил особистої гігієни. Приймайте душ двічі на день, а по можливості і необхідності - три і більше рази. Використовуйте потужні антиперспіранти, основу яких складає хлорид алюмінію (20% і більше). Засобом можна обробляти не тільки пахвові западини, але і стопи, і долоні.
3
Пройдіть курс лікування основного захворювання. Без відповідної терапії боротися з симптомом (яким і є гіпергідроз) марно.
4
При підвищеній пітливості долонь і стоп ефективний ионофорез. У більшості випадків достатньо курсу з 10-12 процедур, пройти які потрібно за 3-4 тижні.
5
Якщо пітливість не обмежується стопами і долонями, пройдіть курс лікування антіхолінергетікамі або бета-блокаторами. Дані кошти ефективні навіть при запущеному гіпергідрозі, проте не завжди добре переносяться пацієнтами.
6
Якщо перераховані заходи не допомогли, лікар може запропонувати хірургічне лікування. Цей метод хоч і є найефективнішим, але використовується вкрай рідко.