Як лікують функціональну кісту.

Одним з найпоширеніших гінекологічних захворювань у жінок репродуктивного віку є кіста яєчника. Вона являє собою наповнений рідиною міхур. Існує декілька різновидів подібних утворень, однак найчастіше вони є функціональними і не становлять серйозної загрози.
Вам знадобиться
  • - оральні контрацептиви;
  • - протизапальні та антибактеріальні препарати.
Інструкція
1
Функціональна кіста виникає в результаті збою в роботі яєчників. Причиною тому можуть бути запальні захворювання, гормональні порушення, сильний стрес, зміна клімату і т.д. Нерідко кіста яєчника діагностується випадково на плановому узі, проте буває і так, що освіта проявляється болем в нижній частині живота і порушенням менструального циклу.
2
Зверніться до гінеколога для визначення тактики лікування. Найчастіше кісти невеликого розміру спостерігають протягом декількох менструальних циклів. У більшості випадків, з кожною менструацією вони зменшуються в розмірах, а через 2-4 місяці безслідно зникають.
3
Якщо кіста має діаметр від 4 см і більше, лікар може призначити оральні контрацептиви. Вони допомагають нормалізувати гормональний фон, в результаті чого утворення розсмоктується в найкоротші терміни.
4
Якщо причиною збою в роботі яєчників і утворення кісти є запальне захворювання статевої сфери, пройдіть курс лікування. Це можуть бути як місцеві кошти, так і антибіотики широкого спектру дії. При необхідності лікар призначить фізіотерапію і загальнозміцнюючі препарати.
5
Якщо, незважаючи на проведене лікування, кіста не зменшується в розмірах, показано хірургічне втручання. Найчастіше проводять лапароскопічну операцію, яка найменш травматична для здорових тканин.
6
При кістах великого розміру або в екстрених ситуаціях (перекрут ніжки або розрив оболонки кісти) проводиться екстрена операція. В таких випадках зберегти яєчник вдається не завжди.
7
Після операції важливо проходити регулярні обстеження у фахівця. Нерідко функціональні кісти утворюються знову через кілька місяців після проведеного лікування. В цьому випадку потрібна консультація гінеколога-ендокринолога, який призначить препарати для коригування гормонального фону.