Як відремонтувати старі меблі. Як відремонтувати старе крісло з дерев'яними ручками.

Якщо на вашому старому комоді з'явилися тріщини, а у улюбленого крісла лопнула оббивка, можна придбати нову меблі . Але якщо зіпсувалися предмети вам дороги, спробуйте повернути їм первісний вигляд власноруч. Можливо, процес вас захопить, і ви зможете не тільки здійснювати дрібний ремонт, а й реставрувати меблі.
Вам знадобиться
 • - розчинник;
 • - шліфувальна машинка;
 • - парафін;
 • - меблевий лак;
 • - дрібнозерниста шкурка;
 • - клей для дерева;
 • - меблевий степлер;
 • - обивочная тканину.
Інструкція
1
Уважно огляньте постраждалу меблі. Оцініть обсяг майбутніх робіт. Швидше за все, окрім очевидних дефектів начебто випали рейок або зламаною ніжки вам буде потрібно привести в порядок поверхню меблів або замінити вицвілу оббивку. Вирішіть, які матеріали необхідні для роботи і купите все, що потрібно.
2
Старі меблі зручніше розібрати на окремі елементи. Розгвинтити шурупи, зніміть декоративні накладки, скоби, ручки і замки. У шаф і комодів вийміть ящики, у столів відкріпите стільниці.
3
Всі елементи дерев'яних меблів необхідно продезинфікувати, щоб позбутися від грибка, цвілі, жуків-червиць. Обробіть поверхню спеціальним засобом. Дійте відповідно до інструкції на упаковці. Працювати краще в рукавичках, забезпечивши в приміщенні хорошу вентиляцію.
4
Видаліть з поверхні залишки старої фарби і лаку. Його можна змити розчинником або провести шліфування спеціальним апаратом. Дійте акуратно, щоб не пошкодити деревину. Глибокі тріщини і відколи закладіть спеціальною пастою. Після висихання відшліфуйте поверхню, добиваючись її абсолютною гладкості.
5
стільниці, покритим мережею дрібних тріщин, можна повернути гладкість за допомогою парафіну. Розчиніть натертий парафін в невеликій кількості бензину, нанесіть суміш на поверхню м'якою кистю. Відполіруйте стільницю - тріщини стануть непомітними.
6
Якщо дерево покрите плямами, потемніло і повністю змінило колір, його можна вибілити або пофарбувати. Користуйтеся маленькими валиками - кисть залишає сліди від волосків. Загублені декоративні елементи - ручки, замки, металеві куточки - замініть аналогічними за стилем. Якщо нічого підходящого не знайшлося, повністю поміняйте всю фурнітуру.
7
Зламані ніжки шаф або стільців з'єднуйте відповідним клеєм для дерева. Для кращої фіксації можна використовувати додаткові шпонки або розпірки. Вставте їх в одну половину зламаною деталі, нанесіть клей і з'єднайте з другою половиною. Після висихання обробіть місце стику дрібнозернистою шкіркою.
8
Завершальний етап - покриття меблів лаком. Нанесіть два шари лаку, ретельно просушуючи кожен. Після висихання зберіть меблі.
9
Замініть м'яку оббивку стільців і крісел. Зніміть тканину, перевірте справність пружин. Видаліть старий наповнювач і замініть його новим. Виготовте нову оббивку по викрійці віддаленої і прикріпіть її за допомогою меблевого степлера.
В умовах домашньої майстерні великий і капітальний ремонт меблів може стати досить важким завданням. А ось впоратися з дрібними неприємностями і дефектами, що виникли при експлуатації м'яких або корпусних меблів досить просто. Такий дрібний ремонт допоможе повернути вашому дивану, стільця або коханому крісла естетичний вигляд.
Вам знадобиться
 • - ніж;
 • - напилок;
 • - молоток;
 • - стамеска;
 • - металева смуга;
 • - столярний клей.
Інструкція
1
Визначте вид поломки ваших меблів. Досить часто домашньому майстру доводиться мати справу зі зламом дерев'яних частин. Причому, ламатися дерево може по-різному. Іноді має місце «чистий» перелом, коли ділянки зламу рівні і гладкі, а підлягає склеюванню поверхня дуже мала. Зустрічається також кутовий перелом по лінії структури волокон, який усувається використанням розпірок.
2
У деяких випадках при переломі дерев'яних деталей утворюється нерівна поверхня з зазублинами. Такий злам можна усунути з'єднанням за типом «гребінь-паз». Нанесіть столярний клей в достатній кількості на обидві сполучаються поверхні і міцно притисніть їх один до одного. Дуже мала кількість клею не дозволить деревині міцно схопитися, тому краще нанести клею трохи більше необхідного, а після з'єднання деталей видавити надлишок видалити.
3
При ремонті «чистого» або кутового перелому використовуйте розпірки і шпонки. Якщо, наприклад, йдеться про ніжці стільця, нанесіть клей в один отвір і на краю шпонки, яка в цей отвір вставляється. Після цього посадите ніжку на своє місце із зусиллям; при необхідності використовуйте молоток.
4
Перевірте, наскільки міцно другий кінець шпонки входить у другий отвір, при необхідності напилком приберіть нерівності. Нанесіть клей на другий кінець шпонки. Потім щільно збийте елементи між собою і видаліть надлишки клею.
5
При кутовому розломі деревини скористайтеся металевою смужкою, наприклад, від дитячого конструктора. Підійде також тонка смуга, виконана з міцної деревини. На поверхні з'єднуються виробів виконайте виїмку для смуги. З'єднайте деталі разом, промажте з'єднання клеєм і покладіть у своє гніздо смугу, що скріпляє деталі. На місце склеювання помістіть досить важкий вантаж.