Як відремонтувати старий дерев'яний будинок.

Дерево з часом починає руйнуватися. Під впливом вологи може дивуватися грибковими захворюваннями, жучками-деревоточцями. Способи ремонту старого дерев'яного будинку залежать від того, як він побудований, має каркас і засипку або ж виготовлений з бруса або лісу-кругляка.
Вам знадобиться
  • - будівельні матеріали для ремонту.
Інструкція
1
Для ремонту каркасного дерев'яного будинку зніміть верхню обшивку. Замініть згнилі елементи каркаса. Розкрийте верхню частину, куди ви будете досипати утеплює матеріал. Найчастіше, щоб справити досипання достатньо залізти на дах і з горищних боку засипати стіни.
2
Спочатку всю стару засипку ретельно утрамбуйте за допомогою довгої жердини, на якому закріпіть штикову лопату. Такий метод дозволяє заповнити всі утворилися з часом порожнечі. Зверху досипьте утеплює матеріал. Підійде шлак, глина, земля. Знову все ретельно утрамбуйте.
3
Щоб додатково утеплити будинок, обтягніть його двома шарами мінеральної вати. Даний вид утеплювача не створює парового ефекту, згубно впливає на дерев'яні конструкції. Зовнішню обробку ви можете зробити за власним розсудом. В якості обробки підійде пазової тес, сайдинг.
4
Якщо будинок виготовлений з бруса або лісу-кругляка, для капітального ремонту потрібно замінити згнилі колоди, які найчастіше бувають на нижніх вінцях.
5
Для заміни нижніх колод зробіть підкоси, які можна кріпити тільки на міцні колоди без ознак підгнивання. Все верхні вінці скріпіть між собою за допомогою брусків або пластин, ретельно скріпіть простінки.
6
Підкоси закопайте в землю з ухилом і закріпіть на міцних вінцях, які ви не плануєте змінювати. Акуратно видаліть згнилі колоди і підведіть нові. Ремонт потрібно виробляти по черзі з усіх боків будинку. Прибирати відразу весь згнилий вінець не можна, так як підкоси можуть не витримати і весь будинок завалиться.
7
І в каркасному, і в рубаною будинку, крім ремонту стін практично завжди доводиться міняти стелю та підлогу. Для ремонту стелі приберіть верхні лаги, встановіть нові і постеліть плахи. Робити плиткове перекриття в старому будинку небезпечно, тому достатньо буде замінити старі лаги і плахи на нові.
8
Таким же методом відремонтуйте підлогу. Приберіть всі старі плахи і лаги і встановіть нові.