Як побудувати клітку для курей. саморобні клітки для курей.

Щоб у домі завжди були свіжі яйця і м'ясо, в присадибному господарстві варто тримати курей . Клітка для курей займає небагато місця і приносить стабільний дохід, в двохярусного клітині може міститися до 14 несучок на 1 квадратному метрі корисної площі. Спробуйте побудувати клітку для курей самостійно.
Вам знадобиться
  • - куточок 50х50х5 або 40х40х5;
  • - сітка із зварених прутів;
  • - оцинкований лист;
  • - листогиб;
  • - зварювальний апарат;
  • - поїлка.
Інструкція
1
Зробіть креслення клітки для курей. Врахуйте, що осередок для однієї курки повинна мати приблизно такі розміри: ширина 610 мм, довжина 525 мм, висота 520 мм. Крім того, між верхнім і нижнім рядом осередків повинен бути запас для піддону. В ряд розташуйте кілька таких осередків, зробіть два рівня. Додайте внизу кілька сантиметрів на ніжки (клітка не повинна стояти прямо на підлозі). Розрахуйте загальну довжину і висоту клітини.
2
З металевого куточка 40х40х5 або 50х50х5 виріжте деталі: чотири вертикальних стійки, шість горизонтальних довгих перекладин і шість коротких. Зваріть скелет клітини з отриманих деталей куточків. Перевірте стійкість і надійність конструкції, якщо клітина дуже довга, в центрі зміцните конструкцію ще однією парою вертикальних стійок.
3
Пол клітин зробіть з оцинкованої зварної сітки з невеликим розміром ячей. Дуже важливо зробити підлогу під ухилом 6 ?, щоб знесені яйця укочується з-під курки. У той же час такий невеликий ухил не дасть курям відчувати дискомфорт. Схил зробіть у бік лицьової сторони клітини. Внизу для яєць з сітки обладнайте поличку, що забезпечує безпечне і зручне для відбору яєць зберігання.
4
Над поличкою для яєць зробіть годівницю з листа оцинкованої сталі. Відріжте смугу шириною 30 см і довжиною, що відповідає довжині клітини. Загніть її таким чином: на відстані 8 см зробіть прогин в 95 ?, відкладіть ще 5 см і знову загніть, приблизно під 100 ?. Довгий кінець вигніть гачком, він буде зачеплений за передній край клітини.
5
Клітини розділіть горизонтальної сіткою із зварених прутів. На цю сітку поставте піддон з оцинкованого заліза. Таким чином, курка, перебуваючи на похилій підлозі з сітки, завжди буде в чистоті, так як відходи життєдіяльності безпосередньо потраплять на піддон.
6
Задню стінку саморобної клітини для курей зробіть з фанери або металевого листа. Передню стінку - із широких прутів, загнутих таким чином, щоб курка могла вільно брати їжу з годівниці. Не забудьте про індивідуальні дверцята для кожного осередку, обладнайте їх гачками або шпінгалетами.
7
Обладнайте клітку поїлками для птахів. На кришку клітки поставте ємність з водою, до нижньої частини підключіть шланг і до кожної комірки проведіть воду. Щоб вода, досягнувши певного рівня, переставала текти, використовуйте поплавок від унітазу або інший подібний механізм. Якщо вам не вдалося зробити саморобну поїлку - купіть готову в магазині.