Як лікувати хронічний тонзиліт у дитини.

Деякі дорослі до діагнозу « тонзиліт » ставляться з зневагою, вважаючи це захворювання несерйозним. Між тим, дана хвороба є досить небезпечною, оскільки має кілька десятків ускладнень. Якщо у дитини тонзиліт перетік в хронічну форму, до його лікування слід підійти з особливою ретельністю. Оскільки саме в дитячому віці є всі шанси позбутися недуги без наслідків для організму.
Вам знадобиться
  • - трав'яні настої;
  • - антибіотики;
  • - рукавичка для душа.
Інструкція
1
Практикуйте системне загартовування і зміцнення імунітету. Почніть з контрастного душу, зробивши мінімальну різницю між теплою і прохолодною водою. Після душу запропонуйте дитині розтертися жорсткою рукавичкою, перетворивши це заняття у веселу гру. Крім того, частіше гуляйте з дитиною, вводите в раціон продукти, багаті вітамінами. Важливо пам'ятати про те, що будь-які гартують і зміцнюють заходи не слід починати, якщо хвороба протікає в гострій фазі.
2
Навчіть дитину полоскати горло. Це виявляється не так складно, як здається на перший погляд, і також може проводитися в ігровій формі. В якості полоскань використовуйте відвари ромашки, шавлії, календули. Виберіть такі трави, смак яких сподобається малюкові найбільше. Відвари можна замінити і аптечними антибактеріальними препаратами, призначеними для дітей.
3
Пройдіть курс физиолечения. Сьогодні існує чимало апаратів, що дозволяють якісно впливати на вогнище інфекції, промити мигдалини і відкачати їх них гнійні відкладення.
4
При серйозних формах хронічного тонзиліту, що супроводжується частими загостреннями та ускладненнями, приймайте антибіотики. Зрозуміло, ліки повинен призначити лікар. Якщо 1-2 десятиліття тому перевага віддавалася препаратів групи пеніцилінів, то тепер - антибіотиків макролідний групи. Вони мають менше побічних ефектів, а також мають властивість накопичуватися в лімфоїдної тканини і боротися з вогнищем інфекції тривалий час.
Корисна порада
Видалення мигдалин може стати виходом із занадто запущеної ситуації. Якщо така міра неминуча, не варто боятися її і вважати, що організм залишиться без первинного бар'єра. Однак до операції доцільно спробувати максимальну кількість методів: цілком можливо, що тонзиліт вдасться вилікувати, і хірургічне втручання не потрібно.