Як побудувати навіс на дачі. Як зробити ставні і лиштви на вікно.

Тент на дачі необхідний для захисту майна, людей або автомобіля від сонця і дощів. Приблизний час його будівництва - 2 дні, якщо все будете робити поодинці. Навіс можна побудувати окремо від інших споруд або прибудувати до капітального будівлі - до дачного будиночка, сараю або гаражу.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні стовпи;
  • - дошки, брус;
  • - покрівельний матеріал;
  • - покрівельні цвяхи, шурупи
Інструкція
1
Розмітьте на дачній ділянці місце під будівництво навісу . Висоту споруди робіть не менш двох метрів, розміри - залежно від його призначення. З боків від будови можете зробити запас в 1,5-2 м. Для установки виберіть тверду горизонтальну поверхню. Якщо на ділянці такій поверхні немає, зробіть бетонний фундамент. При цьому розміри фундаменту повинні бути менше підстави навісу, щоб дощова вода, що стікає з даху, могла вбиратися в землю. Замість нього можна викласти плити на піщаний шар так, щоб навіс розташовувався чітко над ними. Плити обов'язково вирівняйте.
2
По периметру підстави вкопати стовпи на глибину не менше 80 см. Зробивши ямки і поставивши в них стовпи, насипте в них щебінь і утрамбуйте. Відстань між ними повинна бути не менше 75 см, а кут до основи навісу - 90 градусів. Для самостійної споруди часто використовуються дерев'яні стовпи. Їх обов'язково обробіть засобами захисту деревини і просушіть.
3
Підстава навісу розмістіть на фундаменті або викладених плитах. На стовпи встановіть поперечні перекриття і закріпіть їх. Якщо конструкція має великі розміри, встановіть ще одне або кілька верхніх перекриттів. Вони збільшують міцність і надійність конструкції. Встановіть їх між торцевими отворами. Відрегулюйте бічні стовпи так, щоб вони стояли строго вертикально. Косинцем перевірте всі кути. Вони повинні дорівнювати 90 градусам. Для регулювання майбутнього навісу ослабляйте балки на даху і молотком вирівнюйте стовпи. Після остаточного регулювання підсильте місця з'єднання бічних стовпів з поперечиною сталевими ріжками.
4
З дощок зробіть обрешітку і дах. Односхилий дах встановлюйте під невеликим кутом. Якщо дах навісу двосхилий, покрівельного матеріалу має вистачити не тільки на схили даху, але й на верхівку, яка буде накривати скати і ховати стик. Нижні краї повинні виступати за межі периметра, окресленого бічними стовпами, не менше ніж на 50 мм, а також звисати нижче краю самих нижніх перекриттів не менше ніж на 75 мм. Щоб виступає частина даху знайшла гарну міцність, підсильте її бічними брусками, які прикріпіть до каркаса навісу.
5
Покрівельний матеріал до даху кріпите оцинкованими покрівельними цвяхами на відстані не менше 300 мм. З боків і знизу ця відстань повинна бути не менше 100 мм. На двосхилим даху після закріплення покрівельного матеріалу на обох скатах на самий верх покладіть верхівку так, щоб краї спускалися на обидва ската. Розгладьте і закріпіть верхівку. На кутах покрівельний матеріал витягніть так, щоб вийшов трикутник. Потім загорніть його всередину будь-якого боку і закріпіть.
6
При необхідності встановіть декоративні рейки, галтелі і кутову обробку. Також виготовте козирок з невеликим ухилом і жолоб для стоку дощової води.
Корисна порада
Після завершення будівництва дерев'яні деталі навісу обробіть захисним складом по дереву. Згодом цю обробку повторюйте щорічно.