Як замінити оптичний привід.

При покупці комп'ютера середньостатистичний користувач зазвичай звертає увагу на основні характеристики системного блоку: частоту процесора, об'єм оперативної пам'яті, обсяг жорсткого диска, потужність відеокарти. Параметри оптичного приводу та багатьох інших комплектуючих часто з'ясовуються лише в процесі експлуатації комп'ютера. Якщо з якихось причин робота оптичного приводу вас не влаштовує, найкраще замінити його в сервіс-центрі.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - ніж.
Інструкція
1
Якщо ж ви вирішили замінити дисковод самостійно, насамперед повністю обесточьте комп'ютер і зніміть всі металеві прикраси. Це необхідно з метою вашої безпеки.
2
Від'єднайте всі кабелі від системного блоку і поставте його на зручне для роботи місце. Крестовой викруткою викрутити гвинти на задній панелі системного блоку, що фіксують бічні кришки корпусу.
3
Зніміть обидві бічні кришки корпусу, т.к. оптичний привід зафіксований на кронштейнах каркаса з двох сторін.
4
Зверніть увагу: всі з'єднання роз'ємів з оптичним приводом, швидше за все, будуть опломбовані епоксидним або силіконовим герметиком. Щоб від'єднати шлейфи та кабелі від пристрою, який ви хочете замінити, пломбування доведеться зрізати. Врахуйте, що при цьому ви автоматично втрачаєте право на гарантійне обслуговування комп'ютера.
5
Помилитися при підключенні проводів досить складно, т.к. всі вони мають різні штекери, але якщо ви все ж сумніваєтеся, краще замалювати схему підключення до того, як ви їх від'єднайте. При цьому рекомендується наклеїти на верхні площині штекерів шматочки малярського скотча або стікери. Цим ви забезпечите правильне підключення шлейфів до нового пристрою.
6
Тепер від'єднайте всі кабелі від дисковода і викрутити фіксуючі його на каркасі системного блоку гвинти. Ви побачите, що привід може вільно переміщатися на кронштейнах. Висуньте його з системного блоку і вставте новий.
7
Гвинтами частково прикрутите його до каркаса для зручності підгонки. Коли ви точно сумістите дисковод з передньою панеллю корпусу комп'ютера, гвинти можна буде закрутити до кінця. Однак не варто з цим поспішати: підключати кабелі зручніше, коли пристрій зафіксовано не жорстко.
8
Підключіть кабелі і шлейфи до нового оптичному приводу відповідно до схеми. Особливу увагу приділіть тому, щоб все стікери опинилися зверху. В іншому випадку ви можете пошкодити ніжки контактів як на штекерах, так і на самому приводі.
9
Коли всі необхідні кабелі підключені, сумістите оптичний привід з передньою панеллю системного блоку і закрутіть кріпильні гвинти до кінця. Встановіть і закріпіть бічні кришки корпусу. Підключіть кабелі монітора та інших периферичних пристроїв. Увімкніть комп'ютер.
10
Після завантаження операційної системи вона виявить нове обладнання, розпізнає його як пристрій читання компакт-дисків та встановить найбільш підходящі для нього драйвери. Тепер оптичний привід готовий до роботи. Однак, якщо в комплекті з пристроєм був спеціальний диск, краще перевстановити драйвери з нього - з «рідним» програмним забезпеченням CD-ROM буде мати набагато більше можливостей і працювати істотно ефективніше.