Як захистити стіни від кішки. покриття стін від котячих подряпин.

Будь господар домашньої кішки знає, що таке подряпини від кігтів на стінах. Якщо не вжити належних заходів, вихованець швидко перетворить вишукану обстановку в «антикваріат». В природі він сточує отмершую рогову оболонку про шорсткі поверхні і мітить територію своїм запахом. Боротися з фундаментальними потребами тваринного безглуздо. Ваше завдання - допомогти коту з «манікюром» і при цьому зберегти обробку квартири.
Вам знадобиться
  • - зносостійкі оздоблювальні матеріали;
  • - когтеточки магазинні або саморобні;
  • - котяча м'ята;
  • - іграшка для кішки;
  • - непотрібна річ господаря;
  • - липка стрічка;
  • - консультація з ветеринаром і груммер.
Інструкція
1
Вибирайте зносостійкі оздоблювальні матеріали. Кошатніков варто розпрощатися з паперовими шпалерами; дерев'яні панелі і шикарна ткана обтяжка - теж не варіант. Оклейте стіни миються на основі вінілу або пофарбуйте стійкою емульсійної фарбою (наприклад, марок «Тікурілла» або Terraco). Якщо не відучити кота дряпати стіни, ці декоративні поверхні можуть протриматися у відносному порядку 1,5-2 роки.
2
Надійніше захистити стіни від котячих кігтів можна за допомогою більш дорогих і міцних матеріалів. Наприклад, житлові кімнати обшийте пластиковими листовими панелями або деревоволокнистих (деревностружковими) плитами. Для ванної та кухні використовуйте якісний матовий кахель.
3
Якщо ви тримаєте цілий виводок кішок і хочете обробити стіни всерйоз і надовго, вибирайте штучний камінь або керамограніт. Проявіть смак і фантазію, щоб додати «кам'яному» приміщенню домашній затишок. Наприклад, знайдіть цікавий дизайн і виконайте інтер'єр в модному «сільському» стилі.
4
Приготуйте для кішки спеціальні місця для точки кігтів, тоді не доведеться витрачатися на ремонт. Стіну достатньо обклеїти ковроліном відповідного кольору, на висоті метра від підлоги. Інший варіант - прикріпіть по периметру кімнати красиві дерев'яні щити і обейте їх обрізками м'якого підлогового покриття різних геометричних форм: квадратних, круглих, ромбовидних.
5
Змайструєте «тренажер» для кота: обейте старим килимом дошку і встановіть її під невеликим кутом до стіни. У міру зносу замінюйте матеріал. Альтернативою таким саморобкам послужать спеціальні точильні стовпчики із зоологічного магазину.
6
Приручити тварина користуватися когтеточку, інакше всі ваші старання будуть марними. Деякі з перевірених способів: установити пристосування поруч з нічним підстилкою вихованця і поступово видаляти його в потрібне місце; обробити точильний стовпчик кошатніков лимонним (котячої м'ятою); прикріпити до нього улюблену іграшку або річ господаря. На час дресирування оклейте доступні місця на стінах і меблів двостороннім скотчем - коти не люблять липкі поверхні.
7
Слідкуйте за ростом котячих кігтів. По можливості дозволяйте домашньому улюбленцю більше гуляти і лазити по деревах. Тваринам-домосідам потрібно регулярно видаляти верхній відмерлий шар рогівки з пазурів. Однак ніколи не робіть такий «манікюр» без спеціальних знань, щоб не завдати шкоди вихованцеві. Проконсультуйтеся з ветеринаром або котячим перукарем - груммер.
Зверніть увагу
Існують інші способи захисту стін від кішок. Один з найшкідливіших - силіконові накладки на кігті. Вони допоможуть оберегти обробку квартири, але заподіють волелюбному тварині дискомфорт. Кардинальні хірургічні методи - видалення кігтів і підрізання сухожиль пальцевого згинача - вважаються негуманними і заборонені в багатьох цивілізованих країнах.