Як подолати сонливість.

У сонливості може бути безліч причин. Це і недолік сну, і порушення режиму відпочинку, і психологічні проблеми, і навіть серйозні захворювання внутрішніх органів. Але, яка б вони не були, результат один - втома, апатія, небажання рухатися, депресія.
Вам знадобиться
  • - ефірні масла;
  • - аромалампи;
  • - натуральні напої;
  • - вітаміни;
  • - прохолодна вода;
  • - кубики льоду або замороженого відвару трав;
  • - гучна музика;
  • - яскрава лампа.
Інструкція
1
Відмовтеся від шкідливих звичок, особливо від куріння. Бадьорість від нікотину - це тимчасовий ефект, який проходить через кілька хвилин після останньої затяжки.
2
Регулярно провітрюйте приміщення, в якому ви перебуваєте. Приплив свіжого повітря збагатить кров киснем, і сонливість зникне. Здійснюйте короткі піші прогулянки, вони теж допоможуть підбадьоритися. Обов'язково провітрюйте кімнату перед сном. Після цього використовуйте дезодорант з приємним для вас ароматом і нанесіть на подушку кілька крапель ефірної олії чайного дерева або лаванди, їх запах допоможе вам швидше заснути.
3
Пийте якомога рідше будь кофеїновмісні напої. До них відносяться чай, кава, кола, пепсі і різні енергетики. По-перше, кофеїн по-різному впливає на людей. Деяких він бадьорить (але цей ефект теж нетривалий), а деяких, навпаки, присипляє. По-друге, ці напої викликають звикання. Тобто з кожним днем вам буде вимагатися їх все більше. По-третє, якщо ви до них звикнете, то без звичайної дози кофеїну вам буде хотітися спати ще сильніше. Замість цих напоїв пийте сік, кисіль, компот або відвар. Натуральні інгредієнти здатні зняти сонливість не гірше кофеїну.
4
Регулярно вживайте вітаміни. Постарайтеся вести правильний спосіб життя, не перевантажуйте свій раціон жирним, смаженим і гострим. Якщо у вас є зайва вага, то поступово позбавляйтеся від нього. Коли відчуєте втому, зробіть кілька гімнастичних вправ. Після них покращиться кровообіг, і сонливість пропаде.
5
Обполощіть обличчя і руки прохолодною водою, і ви миттєво відчуєте бадьорість. Вранці протріть шкіру кубиками льоду або замороженим відваром трав. Це не тільки додасть тонус, але і прожене сонливість.
6
Увімкніть гучну музику і яскраве світло. Це допоможе повернути вам бадьорість. Вже давно доведено, що нестача сну найбільше проявляється взимку. Це відбувається через брак сонячного світла. А замінити його можна звичайною яскравою лампою. Поставте її на відстані 60-90 сантиметрів від очей, і через деякий час сонливість пропаде.
7
Використовуйте аромалампу. Яскраві, соковиті аромати здатні позбавити від сонливості практично будь-якої людини. Особливо сильною дією володіє масло грейпфрута, лимона, розмарину і жасмину. Якщо у вас немає можливості включити аромалампу, нанесіть одну краплю олії над верхньою губою і трохи розітріть.
Зверніть увагу
Якщо ви постійно відчуваєте сонливість, зверніться до лікаря. Це може бути ознакою серйозного захворювання.
Корисна порада
Щоб миттєво підбадьоритися, зробіть масаж голови.
Агресія в перекладі з латині означає «напад». Певною мірою агресію може проявити будь-яка людина, навіть самий спокійний і миролюбний. Це цілком зрозуміло і природно: адже трапляються ситуації, коли необхідно відобразити загрозу, що нависла над тобою чи твоїми рідними, близькими. Але буває, що людина агресивно реагує навіть у тих випадках, коли це зовсім не викликане необхідністю. У нього виникають проблеми в спілкуванні з іншими людьми, до нього приклеюється «ярлик» скандаліста, невігласи.
Інструкція
1
Обов'язково постарайтеся оволодіти методикою самонавіювання. Як можна частіше думайте: «Я спокійний, я тримаю себе в руках, все в порядку». Візьміть за правило, спілкуючись з тими людьми, які вас дратують, перед повторною реплікою подумки порахувати до десяти. Спочатку це буде вельми непросто, але потім ви самі здивуєтеся, побачивши, що проявів агресії стало набагато менше.
2
Відвідайте кваліфікованого ендокринолога. Цілком можливо, що ваша підвищена агресивність - результат порушення гормонального фону. Згадайте про горезвісні «критичні дні», коли багато жінок стають підвищено дратівливими, занадто гостро, хворобливо на все реагують ... словом, проявляють ту саму агресію. Саме через гормональної «ломки», яка відбувається у цей період в їх організмах. Так що відвідайте лікаря, здайте аналізи, пройдіть обстеження. При необхідності вам призначать курс лікування.
3
Намагайтеся отримувати якомога більше позитивних емоцій. Відвідуйте розважальні заходи, дивіться гумористичні телепередачі, при першій можливості вибирайтеся за місто, на природу. Прогулянки лісом, риболовля, робота на дачі - все це діє заспокійливо, знижує дратівливість. Відповідно, буде менше приводів для прояву агресії.
4
Повторюйте собі: агресивне, нестриману поведінку, виплески емоцій, крики і скандали притаманні слабовольним людям, які не вміють тримати себе в руках. Невже вам хочеться, щоб оточуючі вважали вас слабовольним, слабохарактерною?
5
Іноді може добре допомогти такий прийом: поспостерігайте з боку за поведінкою іншого агресора. Видовище, м'яко кажучи, буде дуже непривабливим. А тепер подумайте: адже і ви справляєте на інших людей точно таке ж враження. Чи не краще докласти зусиль, щоб приборкати свою агресивність?