Як міняти радіатор на ВАЗ 2109. Який радіатор поставити на ваз 2109.

На автосервісі або в автомайстерні заміну радіатора ВАЗ-2109 проводять зі зняттям двигуна з автомобіля. Але в умовах, коли ніякого підходящого підйомника немає, доводиться застосовувати інший спосіб, більш зручний з точки зору автовласника, що віддає перевагу самостійно ремонтувати машину.
Вам знадобиться
  • - охолоджуюча рідина;
  • - ємність для збору ОЖ;
  • - новий радіатор;
  • - ключі гайкові М8 і М10;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Від'єднайте негативний дріт від клеми акумуляторної батареї. Переконайтеся, що двигун повністю охолов. Зніміть захист картера. Кран отопітеля і кришку розширювального бачка повністю відкрийте. Відгвинтивши пробку зливного отвору, злийте з системи охолодження рідина в заздалегідь приготовлену ємність (не менше 5 л). Окрему ємність підставте під зливний отвір радіатора, відверніть пробку і злийте рідину з радіатора.
2
Від'єднайте роз'єм проводів вентилятора і два дроти датчика електровентилятора. Від радіатора від'єднайте підвідний, відвідний і паровідвідна шланги. Для цього попередньо ослабте затягують їх хомути. Отвинтите обидві кріпильні гайки на верхній частині кожуха вентилятора і зніміть кріпильну скобу радіатора.
3
Радіатор разом з корпусом вентилятора вийміть вгору з моторного відсіку автомобіля, трохи нахиливши його в сторону двигуна. Корпус вентилятора кріпиться до радіатора трьома болтами і гайкою. Отвинтите їх і роз'єднаєте кожух вентилятора і радіатор охолодження. З нижнього кріплення радіатора зніміть дві подушки і оцініть їх стан. Порівняно та втратили пружність подушки замініть новими.
4
Перед установкою нового радіатора на автомобіль поставте на нього корпус вентилятора і подушки на нижнє кріплення. Акуратно опускаючи радіатор в мотоотсек, вставте подушки в отвори кронштейна і закріпіть їх штифтами. Після цього підключіть всі відключені шланги і дроти. При підключенні проводів датчика вентилятора в його корпус спочатку вставте захисні гумові кільця, а потім - наконечники проводів.
5
Не забудьте перевірити всі з'єднання шлангів на герметичність, залити охолоджуючу рідину і підключити провід до клеми акумулятора. Перед тим як заливати охолоджуючу рідину, переконайтеся, що всі зливні отвори закриті. Щоб перевірить знятий радіатор на підтікання, занурте його в наповнену водою ванну. Якщо менше ніж за 1 хвилину з радіатора почнуть виходити бульбашки повітря, значить, він має наскрізне пошкодження і підлягає ремонту або заміні.
Заміна радіатора на СТО проводиться з демонтажем двигуна. Тим не менш, роботу можна виконати самостійно, якщо докласти трохи зусиль. Купіть новий радіатор, підготуйте охолоджуючу рідину і тару для зливу.
Вам знадобиться
  • радіатор, охолоджуюча рідина, набір інструментів, ємність для зливу
Інструкція
1
Спочатку від'єднайте негативний дріт від клеми АКБ. Якщо мотор працював, дочекайтеся, коли він повністю охолоне. Після цього ви повинні демонтувати захист картера. Потім необхідно повністю відкрити кран отопітеля.
2
Також варто вчинити з кришкою розширювального бачка. Відкрутивши пробку зливного отвору, акуратно злийте з системи охолодження всю рідину. Для цього вам знадобиться спеціальна тара. Дивіться, щоб вона була місткою.
3
Після цього необхідно відключити два дроти датчика електровентилятора. Також варто вчинити з роз'ємом проводів вентилятора.
4
паровідвідна, підвідний і відвідний шланги, що йдуть від радіатора, від'єднайте. Для того, щоб це зробити, спочатку звільніть хомути. На верхній частині кожуха вентилятора знаходяться дві гайки кріплення. Ви повинні їх відкрутити. Після цього можна демонтувати кріпильну скобу радіатора.
5
На наступному етапі акуратно вийміть з моторного відсіку радіатор. Виймайте його разом з корпусом вентилятора. Для того, щоб зробити процес більш легким, нахиліть радіатор до двигуна.
6
Корпус радіатора закріплений трьома болтами і гайкою. Їх необхідно відкрутити, а потім зняти радіатор охолодження, а також кожух вентилятора.
7
На нижньому кріпленні знаходяться дві подушки. Їх також варто зняти, а потім оцінити загальний стан. Якщо подушки втратили пружність або вони пошкоджені, обов'язково замініть їх на нові.
8
Після того, як ви зробили все за інструкцією, можете починати установку нового радіатора. Перед цим встановіть корпус вентилятора, поверніть на нижнє кріплення подушки.
9
Опустіть радіатор в моторне відділення. Виконуйте всі дії акуратно і повільно. Встановіть новий радіатор на подушки в отвори кронштейна. Після цього їх необхідно закріпити штифтами. Виконайте під'єднання шлангів і дроти.
10
Вам залишилося тільки підключити дроти датчика вентилятора. При цьому, спочатку потрібно встановити в його корпус гумові захисні кільця, а вже потім - наконечники проводів.
11
Після того, як ви завершите процес установки, ви повинні неодмінно переконатися в герметичності шлангів і всіх з'єднань. Тепер ви можете сміливо заливати охолоджуючу рідину. Зверніть увагу на зливні отвори. Всі вони повинні бути закриті. Завершує процес підключення акумулятора.
12
Як бачите, нічого особливо складного в установці нового радіатора на ВАЗ 2109 немає. Якщо ж ви сумніваєтеся у власних силах, відженете автомобіль на СТО.