Як відігріти замерзлі пластикові труби.

Замерзлі труби водопроводу або каналізації взимку - часте і неприємне явище, яке не тільки доставляє незручності для мешканців будинку, але і може привести до розриву труб, фітингів та інших складових системи. Відігріти замерзлі труби можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - ганчірки і дрантя;
  • - окріп;
  • - ємність для нагріву води;
  • - шланг або довга тонка труба;
  • - пароварка або автоклав;
  • - штуцер для фіксації шланга.
Інструкція
1
Якщо ви точно знаєте місце знаходження крижаної пробки і у вас є доступ до труби (тобто вона знаходиться на вулиці або в підвалі, а не закопана в землю), спробуйте наступний спосіб. Накидайте на трубу в місці розташування льоду дрантя і ганчірок і почніть поливати їх окропом. Процедуру слід виконувати при відкритому крані - як тільки вода піде, припиніть роботу і закрийте кран.
2
Приготуйте досить велику ємність і нагрійте в ній воду. В замерзлу пластикову трубу направте шланг або тонку довгу трубку, інший кінець якої підключіть до ємності з окропом.
3
Зверніть увагу: якщо ви розібрали частину водопроводу, подбайте про те, щоб у вас була можливість перекрити воду (наприклад, за допомогою крана) після того, як крижана пробка буде розтоплена.
4
Підключіть шланг (або трубу) до насоса і почніть подавати гарячу воду в трубу. Не забудьте поставити поруч досить велику ємність, наприклад, десятилітрове відро, так як вода буде досить швидко виливатися назад.
5
У міру розтоплення крижаної пробки проштовхуйте шланг все далі в трубу. Дійте так: включайте насос, чекайте, поки відро і не наповниться, потім вимикайте насос, виливайте воду і просувайте шланг. Повторюйте цикл до тих пір, поки з труби не хлине вода - в цей момент швидко витягніть шланг і перекрийте воду за допомогою крана.
6
Замість окропу спробуйте використовувати гарячий пар - це позбавить вас від проблем з періодичним виливанням води, крім того, температура пари вище, ніж температура води. Для цього візьміть автоклав і надіньте на штуцер шланг від газосварки (здатний витримати високий тиск).
7
Налийте в автоклав відро води і поставте на плиту, шланг засуньте в трубу на максимально можливу довжину. Коли вода закипить, пара під тиском піде до крижаної пробці і розтопить її. Замість автоклава можете використовувати пароварку, але врахуйте, що вода в ній швидко закінчується, тому необхідно весь час стежити за процесом і підливати нову воду.