Як вибрати футбольну форму.

База футбольної екіпіровки за минуле сторіччя мало змінилася. Слідом за розвитком промислових технологій спортивне облачення виконується з більш-менш сучасних матеріалів, відрізняється великим розкидом цін. Основні вимоги до форми демократичні: зручність, практичність і безпеку. Вибір футболок, трусів, гетр, щитків і бутс в магазинах дозволяє зробити покупку для аматорського або професійного футболу.
Вам знадобиться
  • - футболка;
  • - труси;
  • - гетри;
  • - бутси;
  • - щитки;
  • - додатково: підтрусники, кальсони, вовняну білизну.
Інструкція
1
Футболка - головний елемент спортивного екіпірування, який відрізняє гравців. Згідно професійним вимогам, вона повинна мати довгі чи короткі рукава; на спину вироби наноситься ідентифікаційний номер і прізвище футболіста. Любитель може підібрати в спортивному магазині форму з відповідним номером; при бажанні можна замовлення друк на тканині у відповідній компанії.
2
Приміряйте футболку перед покупкою - вона не повинна сковувати рухів, щоб забезпечити максимальний комфорт спортсмена. Для тривалих тренувань і частого використання в умовах теплої пори року рекомендується вибирати сучасний синтетичний матеріал - поліефірні волокна. Він вбирає піт, швидко висихає і не деформується від частих прань. Хороша немнущіхся тканину, особливо якщо покупка здійснюється для дитячих ігор. В екстремальних умовах зимового футболу тренери радять одягати під ігрову футболку білизна з натуральної вовни.
3
Підберіть труси в комплект до верхньої частини форменого наряду, щоб обидві деталі гармоніювали по колірній гамі. Додатково можна купити трикотажні підтрусники і кальсони того ж тону - це допустимі, але не обов'язкові елементи екіпіровки футболіста.
4
Пластмасові або гумові щитки, наповнені силіконом, пом'якшують удар по нозі і допомагають запобігти серйозні травми. Спортивні лікарі рекомендують ці пристосування для будь-яких ігор у футбол; професійного спортсмена тренер без них не випустить на поле. Аксесуари мають різний ступінь захисту: посилену і полегшену. Перша утяжеляет виріб, проте надійно оберігає голеностоп; другий варіант комфортніше в шкарпетці, але ризик травми підвищується. Вибір за вами.
5
Одягніть гетри - вони повинні щільно прилягати до гомілки, щоб надійно утримувати щитки і не складатися гармошкою в бутсах. Врахуйте, що занадто товста тканина буде добре вбирати вологу і зберігати тепло, але погіршить чутливість (а значить, і контроль над м'ячем). Більш тонкі вироби увберуть в себе менше поту, але не будуть сильно впливати на відчуття спортсмена.
6
Нарешті, купіть зручні бутси. Без цих черевиків з шипами на підошві неможливо уявити собі справжнього футболіста. На підйом взуття гравець приймає м'яч, тому зручність вироби може безпосередньо відбитися на якості гри.
7
Зверніть увагу на наступні моменти. Оптимальний матеріал верху бутс - натуральна шкіра - розношується, тому досвідчені спортсмени купують взуття впритул на гетри. Варіант бізнес-класу - теляча шкіра; елітні дорогі вироби випускаються з еластичної шкіри кенгуру. Прихована шнурівка, вмонтований амортизатор і супінатор, ароматизовані і зігріваючі устілки - важливість цих та інших нюансів у виробництві спортивного взуття буде залежати від ваших уподобань і рівня гри.