Як визначити, що у дитини діатез.

З усіх видів діатезу молодим батькам найчастіше доводиться мати справу з ексудативно-катаральним діатезом, хоча є й інші його види. Це прикордонний стан, що характеризується шкірними висипаннями, іноді плутають з іншими реакціями, що мають схожі симптоми.
Вам знадобиться
  • - щоденник харчування;
  • - гігрометр;
  • - термометр;
  • - інструкції до ліків, які ви приймаєте або даєте дитині.
Інструкція
1
Що з'явилися у малюка прищики і попрілості не можуть не тривожити батьків. Огляньте висип, визначте місця, де вона з'явилася. При ексудативно-катаральному діатезі шкіра нерідко червоніє, починає лущитися, утворюючи лусочки. Уражається не тільки відкрита частина голови, а й волосиста. При потничка виступають маленькі прищики, розташовані вони можуть бути по всьому тілу.
2
Зверніть увагу на умови, в яких перебуває дитина. Пітниця зазвичай виникає при занадто високій температурі або великій вологості. Проконтролюйте умови по термометру і гігрометр. Подивіться, чи не занадто ви кутається дитини і чи вчасно проводите гігієнічні процедури. Пітниця швидко зникне, як тільки ви приведете вологість і температуру в норму. Діатез при цьому не зникне.
3
Згадайте, після чого у дитини з'явилися висипання. Це може бути введення прикорму, зміна суміші, вживання ліків. Якщо у малюка з'явилися висипання, причину яких ви точно зафіксували, це зовсім не означає, що проявився саме діатез. Може бути й типова алергія.
4
Дуже важливо знати, в якій кількості потрапив "шкідливий" продукт в організм дитини. Наприклад, ви абсолютно спокійно давали малюкові половинку часточки апельсина в день, і ніяких висипань не було. Коли ж він випадково з'їв дві часточки - висип з'явилася. При типовою алергії наступного разу, коли дитина з'їсть невелика кількість небезпечного продукту, ніякої висипки може і не бути. При діатезі вона виникне в будь-якому випадку, оскільки природа його виникнення інша. Нерідко відрізнити типову алергію від діатезу може тільки аналіз крові на імуноглобулін. При типовою алергії він підвищений, в при ексудативно-катаральному діатезі найчастіше виявляється в нормі.
5
По можливості встановіть фактор спадковості. Схильність до тих чи інших захворювань нерідко передається спадково. Опитаєте найближчих родичів, чи були подібні реакції у членів сім'ї та на що саме.
6
Згадайте, що ви їли під час вагітності та годування груддю. Ексудативно-катаральний діатез нерідко виникає, якщо мати харчувалася неправильно, вживала в їжу у великій кількості кави, цитрусові і деякі інші продукти. Щоб визначити, на що саме виникає реакція у вашого малюка, ведіть щоденник харчування. Записуйте в нього, які продукти їли ви (якщо годуєте грудьми) або сам малюк, яка була реакція.
7
Зверніться до педіатра. Розкажіть йому все і про спадкові факторах, і про продукти, якими харчується малюк, і про умови життя. Все це дозволить йому правильно визначити стан вашої дитини і вжити заходів. В деяких випадках для того, щоб визначити, чим саме викликаний діатез, потрібен спеціальний аналіз.
Зверніть увагу
Ексудативно-катаральний діатез виникає на певному етапі розвитку у більшості дітей. Але це зовсім не означає, що з ним не треба боротися. Якщо не звертати на нього уваги, він може перейти в досить неприємне захворювання - атопічний дерматит. Крім ексудативно-катарального діатезу, існують ще нервово-артріческій і лимфатико-гипопластический. Але зазвичай ці прикордонні стани викликають велику тривогу батьків, тому визначати їх самостійно ні у кого не виникає необхідності.
Діатез - одне з найпоширеніших захворювань у дітей молодшого віку. Проявляється він у вигляді почервонінь на щоках, сверблячки, висипки на тілі. Але в зв'язку з погіршенням екологічної обстановки, великим кількості напівфабрикатів в раціоні сучасної людини, появою нових форм ліків діатез все частіше зустрічається і у дорослих людей. Для успішного лікування необхідно вчасно розпізнати це захворювання.
Інструкція
1
Якщо у вас або вашої дитини з'явилися прищики в якому-небудь місці, огляньте все тіло, щоб встановити, чи немає ще десь висипки. Якщо це ексудативно-катаральний діатез, то ви виявите почервоніння шкіри, лущення і утворення лусочок.
2
Чи не переплутайте діатез з роздратуванням шкіри від поту. При пітнику виступають маленькі прищики. Вони можуть бути розташовані по всьому тілу, але місце їх локалізації - це шкірні складки і западини. Пітниця зникає протягом декількох днів, якщо нормалізується температура і вологість повітря, будуть вчасно проводитися гігієнічні процедури. А діатез так швидко не проходить.
3
Згадайте, чи не їли ви якихось екзотичних або нових для себе продуктів, чи не приймали незнайомі до цього часу ліки. Адже все це може спровокувати діатез.
4
Що стосується дітей, то тут причини виникнення діатезу безпосередньо залежать від матері, яка годує його грудьми. До того ж передумови закладаються в жіночому організмі ще під час вагітності. Якщо майбутня мама всі 9 місяців зловживала кави, цитрусовими та іншими шкідливими продуктами, є великий ризик прояву діатезу у дитини. Тому, коли приступите до грудного вигодовування, систематично ведіть щоденник харчування. Вносьте туди дані про те, що їсте ви і малюк. Так ви встановите, на що пішла негативна реакція, і приберете алерген з раціону.
5
Схильність до діатезу нерідко передається спадково. Поцікавтеся у найближчих родичів, чи не було у них подібних висипань, а якщо були, що саме було їх причиною.
6
Зверніться за допомогою до лікаря. Розкажіть йому про умови свого життя, про харчування і спадкових факторах. Так він зможе більш точно визначити ваш стан і прийме всі необхідні заходи.
7
Відрізнити діатез від алергії можна за допомогою аналізу крові на імуноглобулін. Через типовою алергії даний показник підвищений, а при ексудативно-катаральному діатезі він в нормі.