Як викликати довіру.

Питання довіри особливо хвилює людей, які займаються бізнесом і продажами. Їм дуже важливо швидко встановлювати ділові контакти з партнерами або збільшувати приплив клієнтури. Для них написано немало книг на цю тему. Але і в звичайному житті таке вміння не завадить, якщо ви хочете розташувати до себе якого-небудь людини.
Інструкція
1
Вчені кажуть, що симпатія виникає в перші хвилини спілкування несвідомо. Ця здатність закладена в людині на генетичному рівні. Тому в першу чергу зверніть увагу на свою зовнішність. Постарайтеся працювати над збільшенням своєї привабливості. Т.к. нікуди не дітися від того факту, що більше довіри викликають гарні люди.
2
Налагоджуючи контакт з яким-небудь людиною, подумайте про одяг: екстравагантні вбрання і ті, які занадто виділяються в навколишній обстановці, насторожують. Ваш одяг повинен відповідати тому заходу, на якому ви присутні; в звичайних випадках шукайте щось затишне, по-домашньому тепле, без різких контрастів.
3
Не забудьте, що довіру завжди викликає добра, трохи розсіяна усмішка. Спілкуючись з людиною, не робіть своє обличчя напруженим і похмурим. Будьте ввічливі і інтелігентні, якось демонструйте свою вихованість.
4
Якщо ви вже встановили зоровий контакт з людиною і починаєте спілкуватися, намагайтеся не відводити погляду під час бесіди, якщо не хочете, щоб вас викрили в нещирості. Але, звичайно, «напружувати» кого-небудь гострим поглядом теж неприпустимо.
5
Якщо людина для вас закритий і підсвідомо намагається відгородитися від контактів, спробуйте прийняти ту ж позу, в якій знаходиться і він, а потім, знайшовши зручний момент, щось йому передати. Психологи стверджують, що в цьому випадку ваш співрозмовник як би відкривається і стає більш дружелюбним.
6
Намагайтеся «віддзеркалював» жести свого співрозмовника. Повторюючи його ж власні рухи, ви даєте сигнал про те, що його розумієте. А це викликає довіру. Але ні в якому разі не копіюйте поведінку людини так, щоб це впадало в очі, інакше ваша поведінка можуть сприйняти як передражнювання.
7
Велике значення має те, як ви тримаєтесь. Довіра до людини викликає його впевненість у своїх силах, уміннях, красномовстві. Якщо ви себе покажете компетентним в якихось питаннях, ступінь симпатії до вас багаторазово зросте.
8
Уважно прислухайтеся до того, що і як говорить співрозмовник. У кожного є якісь ключові фрази або слова, які варто запам'ятати і використовувати в своїй промові. Якщо ви зумієте налаштуватися на потрібну хвилю, вас сприймуть як дуже приємну людину. А якщо ви запам'ятаєте ще якісь дрібниці і дасте зрозуміти, що думка людини вам небайдуже, вам стануть довіряти ще більше.
9
Вчіться визначати ті моменти, коли люди хочуть почути ті чи інші речі, і говорите. Можете підкреслити гідності іншої людини, до місця вставити комплімент і т.п.
10
Люди люблять отримувати інформацію про тих, з ким вступають в контакт. Тому ви викличте більше довіри, якщо щось розкажете про себе. Намагайтеся говорити щиро і нічого не вигадувати. Якщо щось не хочете оприлюднювати, то краще промовчати. Розхвалювати себе ні в якому разі не можна: краще згадайте пару невеликих недоліків. І постарайтеся не «завалювати» співрозмовника потоком інформації, інакше виникне враження, що ви не вмієте при собі тримати секретів.