Як поводитися в Китаї.

Люди, які вперше потрапили в Китай, відчувають іноді справжній культурний шок. Китайські звичаї і звички ґрунтуються на різних забобонах і з точки зору європейців повністю позбавлені здорового глузду. Але китайці шанують свої традиції, тому для успішних відносин з ними потрібно знати деякі базові норми поведінки.
Інструкція
1
Більшість китайців вітають один одного кивком голови або легким рукостисканням. Обійми і поцілунки при зустрічі або прощанні абсолютно неприйнятні в Китаї , уникайте їх.
2
Якщо ви хочете піднести китайцеві презент, не дивуйтеся його відмови прийняти подарунок. Для китайців вважається абсолютно нормальним відмовлятися 2-3 рази від подарунків, перш ніж прийняти їх. А якщо китаєць прийняв подарунок без церемонії, він ризикує виглядати жадібним. Умовляйте своїх знайомих, говорите, що ваші подарунки незначні і що ви турбуватиметеся, якщо їх не візьмуть. Використовуйте для упаковки традиційні кольори удачі - золотий і червоний. Уникайте чорного і білого кольорів, вони символізують траур.
3
Не даруйте китайським друзям годинник. На одному з місцевих діалектів годинник звучать як «йти на похорон», тому цей подарунок може виглядати як побажання смерті людині. Уникайте дарувати гострі предмети - це розглядається як загроза вашій дружбі. Квіти даруєте в парній кількості. Не можна дарувати також носові хустки - символи похорону і смерті.
4
У Китаї існує культ чаю. Китайський чай подається протягом всієї трапези. Важливий господар наповнює піали гостей, не чекаючи, коли вони спорожніють. Якщо ви вже не хочете чаю, просто не допивайте до кінця. У Китаї такий звичай - посуд з чаєм під час прийому їжі ніколи не повинна бути порожньою. Аналогічно залишайте на тарілці трохи їжі; порожня посуд означає, що ви голодні, а господарі не змогли нагодувати вас досхочу.
5
Під час їди, не втикайте палички в тарілку з їжею вертикально. Для китайців це поганий знак, їм це нагадує палички ладану, увіткнені в піалу з піском на похоронній церемонії. Крім того, не розмахуйте паличками, не користуйтеся ними як указкою.
6
Відрижка за столом в Китаї - знак задоволення їжею, тому не соромтеся. Якщо вас запросили на банкет, де безліч страв, намагайтеся стримувати себе. Вважається ввічливим спочатку відмовитися спробувати ту чи іншу страву. А якщо ви відразу погоджуєтеся, то можете здатися жадібним.
7
Не чекайте адекватної відповіді на ваші запитання від китайця, особливо незнайомого. Навіть якщо він не знає, про що ви запитуєте, він все одно відповість, але може нафантазувати, видаючи це за достовірну відповідь. Звертайтеся з питаннями до охоронцям порядку.
8
У Китаї суворо ставляться до виконання законів. Не переходьте дорогу в недозволеному місці і не розкидайте сміття, за це може загрожувати великий штраф. Завжди поводьтеся чемно. У разі якихось проблем говорите «будун» - це означає «не розумію». Зазвичай допомагає.
Повінь - значні затоплення місцевості, викликані різким підйомом води в річках, озерах або море. Трапляються вони, як правило, раптово і можуть тривати 2-3 тижні. Причиною повені служить танення снігів, рясні зливи та інше.
Вам знадобиться
  • човен, рятувальний круг, мотузка, сходи, сигнальні засоби, аптечка, запас води і продуктів
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи знаходиться ваш населений пункт у зоні можливої повені. І якщо - так, то заздалегідь потурбуйтеся і дізнайтеся, по яких маршрутах буде проводитися евакуація. Заздалегідь підготуйте човни, плоти, рятувальні круги, мотузки, сходи, сигнальні засоби.
2
У разі загрози повені вимкніть газ, воду і електрику, перш ніж покинете будинок. Візьміть необхідний одяг, документи, цінності, аптечку, запас питної води і продуктів на 3 дні. Ті речі, які не можете взяти з собою, приберіть на верхні поверхи або на горище.
3
Вікна першого поверху закрийте і забийте дошками. Це запобігатиме потраплянню сміття в будинок і збереже скла від можливого бою. Якщо зможете - евакуюйте домашніх тварин.
4
Якщо евакуація неможлива, підніміться на горище або дах будинку. Дітей і ослаблених людей прив'яжіть до себе або до труб пічного опалення. Привертайте увагу рятувальників шматками строкатою або білої тканини, прив'язаною до антени або палиці, у нічний час подавайте сигнал ліхтарями або факелами. Чи не піднімайтеся на дерева, стовпи і неміцні споруди, вони можуть бути змиті водою.
5
Під час повені виявляйте постраждалим першу допомогу. Рятуйте людей, відсічених повінню від інших.
6
Використовуйте автомобільні шини, колеса, столи щоб утриматися на воді. Стрибайте в неї тільки в момент, коли немає надії на порятунок. Зніміть взуття і звільнитеся від тісного одягу при загрозі опинитися у воді. Вдихніть повітря, перш ніж потрапити у воду, схопитеся за перший-ліпший плаваючий предмет і пливіть за течією, зберігаючи спокій.
7
Після закінчення затоплення перевірте, чи не загрожує ваш будинок обвалом. Не користуйтеся відкритим вогнем. Подивіться, чи не оголена чи електропроводка, немає витоку газу. Не вживайте в їжу продукти, що побували в водах затоплення. Також перевірте воду перед її використанням на предмет забруднення.