Як відновити шлунок. відновлення шлунка після алкоголю.

Нерідко після перенесеного гастриту людина довго відчуває відчуття дискомфорту після їжі. Це пов'язано з порушенням травлення, адже пошкоджені клітини слизової оболонки шлунка перестають справлятися зі звичною навантаженням. Щоб відновити шлунок і нормальний процес перетравлення їжі, потрібно дотримуватися певні принципи харчування.
Інструкція
1
Для відновлення шлунка після перенесеного гастриту відмовтеся від шкідливих звичок. Алкоголь і сигаретний дим надають токсичний вплив на слизову оболонку шлунка. В результаті дії цих токсинів пригнічуються процеси перетравлення та евакуації його вмісту.
2
Виробіть та виконуйте режим харчування. Приймайте їжу невеликими порціями 5 - 6 разів на день, останній ра зне менш, ніж за 2 години до сну. Пережовувати їжу ретельно, в ідеалеона повинна перетравлюватися вже в роті. Рідина приймайте до їжі, а не відразу після неї. Інакше ви будете розбавляти шлунковий сік і їжа буде перетравлюватися не повністю.
3
Не вживайте гостру, смажену і рясно приправлену їжу. Уникайте прийому великої кількості продуктів, що містять грубу рослинну клітковину - капусти, зелені сирих овочів. Після перенесеного гастриту пошкоджена слизова шлунка насилу справляється з великою кількістю рослинних волокон. Їжа повинна бути щадить, не дуже холодною або гарячою. Харчовий раціон складайте таким чином, щоб вживати не менше 100 г білка в день. Білок служить будівельним матеріалом для відновлення клітин слизової оболонки шлунка. Його джерелом є яйця, зварені некруто, нежирне лекгоусвояемое м'ясо птиці і кролика і молочні продукти.
4
Не змішуйте різні види види продуктів. Для гарного травлення і засвоєння поживних речовин ідеальним є метод роздільного харчування. Тобто білки вживаються окремо від вуглеводів і жирів. Наприклад, для повного переварювання 100 грамів нежирного м'яса потрібно від 1,5 до 2 годин, якщо його вживати одночасно з картоплею і макаронами, в шлунку починається процес бродіння. Краще з'їжте м'ясо, а через 2 години невелику порцію картоплі або інших овочів. Харчуючись таким чином, вже через тиждень ви відчуєте різницю - зникнуть здуття живота, а також відчуття тяжкості і дискомфорту після їжі.
5
На відновлення шлунка впливає стан нервової системи. Часті стресові ситуації підтримують високий рівень адреналіну, результатом якого є тривалий спазм судин шлунка і порушення його функцій. Влаштовуйте собі емоційне розвантаження - щодня здійснюйте піші прогулянки в парку або лісі. Якщо не допомагає, приймайте на ніч рослинні заспокійливі препарати. І ніколи не сідайте за стіл у поганому настрої, краще перечекайте якийсь час і приведіть свій емоційний стан в норму.
6
Якщо прості рекомендації по дотриманню принципів правильного харчування не допомагають, ви продовжуєте відчувати дискомфорт після їжі і у вас зберігаються ознаки порушення травлення, зверніться до гастроентеролога. Можливо, в результаті перенесеного гастриту виникли будь-які ускладнення, і ви потребуєте додаткових методах лікування.