Як поводитися в пробці.

Автомобільна пробка, або штучний затор на дорозі, викликає у водіїв виключно негативну реакцію, негативні емоції, стрес і роздратування. Автомобілісти, які простояли пліч-о-пліч з іншими заручниками пробки не одну годину, починають лаятися, сигналити, намагаються підрізати один одного, створюють аварійні ситуації, тільки посилюючи напруженість на дорогах.
Інструкція
1
Поведінка в пробці має бути адекватним. Якщо вам доводиться довго чекати в своєму транспортному засобі, затиснутому між іншими автомобілями, коли звільниться дорога, ні в якому разі не піддавайтеся паніці. Станом тривожності ви не зміните ситуацію, навіть якщо дуже поспішаєте. Видихніть, розслабтеся, заспокойтеся.
2
Якщо ви вже спізнилися, перестаньте поспішати, економити хвилини і секунди, переходячи на різку і навіть агресивну манеру їзди. Це небезпечно, а зекономлені таким чином 5-10 хвилин ситуацію вже не виправлять. Якщо через це ви потрапите в аварію (навіть несерйозну), ви втратите в рази більше часу. Оптичний обман того, що в сусідньому ряду автомобілі рухаються швидше, найчастіше штовхає на невиправдані маневри. Спокійно рухайтеся «за течією», зрештою, автомобільна пробка теж має межу.
3
Плавно давите на педаль газу, коли необхідно зрушити з місця. Навіть якщо помітили, що автомобіль попереду прискорився, не прагніть йому наслідувати - коли він різко загальмує, ви можете не встигнути зорієнтуватися.
4
Завжди тримайте дистанцію. В школах водіння вчать головному принципу оцінки безпечної дистанції: водій повинен бачити задні колеса автомобіля, що перебуває попереду. Це не завжди можливо, а на рівній дорозі може здатися не настільки важливим, але на підйомах під гору або узвозі дистанцію краще тримати максимальну.
5
Проявляйте витримку: правильна реакція на активну/зухвала поведінка сусіда по пробці - поступитися. Будьте великодушні, можливо, людина і правда поспішає. Ну а якщо йому просто «не терпиться», пропустивши його, ви позбавите себе від нервування і агресії з його боку.
6
Навіть якщо пробка досить довга, ні в якому разі не розслабляйтеся, не втрачайте уваги. У «повзучої» пробці цілком бувають зіткнення через чийогось різкого гальмування, маневру для перебудови в інший ряд або елементарної втрати дистанції.
Корисна порада
Щоб скоротати час в автомобільній пробці, запасіться журналом, улюбленою книгою, газетою зі сканвордами або портативним TV/DVD-плеєром. Це допоможе вам відволіктися від нервового стану і розширити свій кругозір.