Як поводитися в Японії.

Японія - країна з досить незвичними вдачами. Іноземцю буває важко пристосуватися до численних звичаям, але аборигени і не вимагають цього від приїжджих. Однак не варто зловживати такою терпимістю. Постарайтеся дотримуватися основних правил поведінки, прийняті в цій країні, щоб залишатися вихованою і культурною людиною.
Інструкція
1
Кланяйтесь при зустрічі. Уклін - це основна форма вираження поваги. Для туристів досить просто кивнути, щоб уклін був зарахований. В Японії глибина і тривалість цих поклонів залежить від суспільного статусу того, кого ви вітаєте. Чим вище людина стоїть на соціальних сходах, тим нижче повинен бути уклін йому. Крім вітання, поклони використовуються для висловлення подяки або вибачення.
2
В Японії майже не використовується рукостискання під час вітання, так як будь тактильний контакт вважається вторгненням в особистий простір. Чи не протягуйте долоню першим. Якщо японець захоче привітати вас таким європейським способом, то протягне руку першим.
3
Вживайте при зверненні до японця афікси ввічливості. Звернення просто по імені або за прізвищем від незнайомої людини є верхом неввічливості. Додавайте до імені або прізвища приставку «сан». Звертаючись до дітей, додавайте «тян», для японських друзів - «кун».
4
У кожному японському ресторані видається волога серветка для вмивання рук. Не використовуйте її для витирання обличчя або столу, це вкрай непристойно. Зате плямкати і голосно розмовляти в процесі їжі в Японії - в порядку речей. Тут вважається, що, якщо людина їсть мовчки і тихо, то йому не подобається їжа. Їду прийнято хвалити, інакше кухар буде вкрай засмучений, що не зміг догодити вам.
5
Не залишайте чайових в таксі, в ресторанах, носіям. Давати чайові в Японії вважається образливим.
6
Входячи в будь-який будинок, готель, офіс, роззувайтеся. Озирніться - ви побачите стійку для взуття і тапочки для гостей. У цих шльопанцях ви можете тільки ходити по коридорах, а якщо вам потрібно пройти в кімнату, де лежить татамі, то знімайте тапки. Не можна ступати на татамі ні в якому взутті, і в цьому питанні поблажливості від японців не чекайте. У туалетній кімнаті вас чекатимуть інші тапки. Не забувайте перевзуватися після завершення всіх гігієнічних процедур.
7
Якщо у вас нежить, що не сякатися в носовичок, особливо прилюдно. Японці користуються в таких випадках спеціальними паперовими серветками, які можна взяти безкоштовно в будь-якому магазині. Слідуючи правилам етикету, краще шмигати носом, але висморкнуться можна, тільки коли нікого немає навколо.
8
Якщо ви йдете в гості, захопіть якийсь сувенір, приходити без подарунка не прийнято. В Японії не відкривають подарунки відразу ж, це вважається проявом жадібності і надмірної цікавості.
9
Якщо вас запросили в японську баню, входите в о-фуро тільки після душу. Постарайтеся подовше там митися, японці оцінять це по гідності. У них прийнято приймати душ не менше півгодини, перш ніж зайти в лазню. Після того, як ви полежте в о-фуро, що не висмикуйте пробку, зазвичай ванна наповнюється один раз за вечір. Якщо вам запропонували зайти в о-фуро першим, це вважається великою честю, тому обов'язково подякуйте господарів.