Як поводитися в Таїланді.

Таїланд відомий своєю гостинністю. Туристам не важко дотримуватися основних тайських звичаїв і традицій, щоб уникнути неповаги і проблем з місцевим населенням. Дотримуйтеся таких рекомендацій, і ніщо не затьмарить ваш відпочинок.
Інструкція
1
При зустрічі або розставанні злегка вклоніться зі складеними руками приблизно на рівні грудей. Цей жест називається «вай», він використовується також при вираженні подяки. Ніколи не гладьте тайців по голові. Голова для них - це храм, до якого не можна торкатися. В Таїланді такий жест буде шокувати. Та й взагалі обмежте до мінімуму тактильні контакти з тайцами, якщо ви випадково доторкнулися, негайно вибачитеся.
2
Ніколи не говоріть погано про королівську сім'ю. До свого королю тайці ставляться з величезною відданістю і любов'ю. Зображення монарха можна зустріти на всіх монетах і банкнотах. Тому ставтеся обережно до грошей, чи не наступайте на них і не рвіть. Такий вчинок буде розглянуто як образу, або навіть злочин.
3
Проявляйте повагу до зображення Будди. В Таїланді буддизм є основною релігією, тому по всій країні знаходиться величезна кількість статуй Будди. Кожен образ Будди, маленький чи великий, цілий або зламаний, сприймається в Таїланді як священний об'єкт. Чи не піднімайтеся на статуї, щоб сфотографуватися. З Таїланду заборонено вивозити будь-які статуї Будди, хоча тайська митниця дивиться на це крізь пальці.
4
Під час відвідин храмів одягайтеся стримано - не можна бути в шортах, міні-спідниці, в прозорій або облягаючому одязі, неприпустимі оголені плечі. Перед входом потрібно зняти взуття, для цього там поставили металеві ящики. А головний убір знімати не обов'язково. Розташовуючись в храмі, не можна перебувати спиною до Будди.
5
Намагайтеся ні за яких обставин не підвищувати голос, навіть якщо вас щось не влаштовує. Підвищення голосу вважається неповагою і проявом поганого виховання.
6
Не паліть на вулицях, в громадських місцях, ресторанах, готелях - за це вас можуть оштрафувати на 2000 бат ($ 55). Крім того, уряд Таїланду веде вкрай жорстку боротьбу з поширенням наркотиків. Клуби дуже часто перевіряють, а всіх, хто потрапить під підозру, змушують здавати сечу. При позитивному результаті аналізу суворо карають. Торгівля наркотиками призводить до десятирічного терміну в тайській в'язниці або навіть до страти, в залежності від кількості наркотику.
7
Хоча Таїланд здається європейцям країною досить вільних вдач, але закони тут стоять на сторожі моральності. Не засмагати без купального костюма, це заборонено. В Таїланді не прийнято виставляти напоказ свої близькі стосунки.
8
Не носіть з собою великі суми грошей та цінні речі, користуйтеся сейфами готелів, їх надають безкоштовно. Не залишайте речі без нагляду на пляжі.
9
Не соромтеся торгуватися. У країнах Азії завжди вітається торг на будь-які товари. Торг доречний в готелі, барі і навіть у громадському транспорті. Приїжджому завжди називають завищені ціни.
Зверніть увагу
Самий жорстоко карається заборона: на ввезення наркотиків. У 2007 році Таїланд ввів в дію антитютюновий закон, згідно з яким заборонено курити в громадських місцях. Не проявляйте неповаги до короля і королівської сім'ї. Статуї та зображення Будди священні, незалежно від розміру та стану.
Корисна порада
Тайланд - буддистська країна з часом дуже строгими законами і деякі вільності, які нам дозволені будинки, там можуть обернутися цілком реальними неприємностями. При відвідуванні храмів в Таїланді не з'являвся там без сорочки, в шортах, укорочених брюках або в інший, не відповідає даному місцю, одязі. У жінок не повинні бути голими руки.