Як лікувати плоскостопість. Як вилікувати плоскастопіе у дорослої людини.

Плоскостопість, одне з поширених порушень функцій м'язів стопи. Ця проблема виникає, як у дітей, так і дорослих. Як правило, порушення відбувається в ранньому віці і з часом посилюється. Щоб лікувати плоскостопість у дорослої людини, потрібно докласти куди більше зусиль, ніж вирішити цю проблему у дитини.

Основа лікування полягає в комплексі вправ на зміцнення зводу стопи. Плоскостопість, це дисфункція або часткове атрофування м'язів ступні, значить, основне завдання накачати цей м'яз. Комплекс занять і тренувань підходить, як для дітей, так і для дорослих. Безумовно, запущені форми слід лікувати під наглядом лікаря і слідуючи його рекомендацій. Для загального ж випадку є кілька цілком простих методов.Первий метод, це плавання. Переважний стиль - кроль, саме він забезпечує необхідне для тренування рух стопою. Якщо ж ваша дитина ще малий, і йому важко освоїти стиль, то нехай просто борсається в басейні. Спробуйте навчити його правильному стилю, так буде тренуватися. Другий метод, це гімнастика і постійні заняття спортом. Гімнастика, повинна стати звичкою, краще робити її з ранку. Зазначимо, що діти і дорослі з плоскостопістю не повинні виконувати необдуманих вправ, які зможуть лише збільшити навантаження на стопу і понівечити її ще більше. Комплекс вправ простий: 1. Сядьте на стілець, ліву стопу встановіть на гомілку правої ноги і починайте рухати стопу по округлої ноге.2. Сядьте на стілець, ноги витягнете перед собою. Потім почніть крутити стопою усередину. Робіть по п'ять кругових рухів, і давайте ногам відпочинок, потім продовжуйте. 3. Сядьте на стілець, ноги підніміть перед собою і почніть підгинати пальці ніг. Намагайтеся звести стопу всередину, а потім виверніть її назад. Це дозволяє викликати скорочення необхідних мишц.4. Сядьте на стілець, на підлозі розкладіть олівці або м'ячі невеликого діаметра. Потім починайте піднімати предмети. Третій метод, це вибір правильного взуття. Вас, можливо, здивує цей факт, але в половині випадків саме неякісне взуття псує ніжки дітей на ранній стадії зростання. Тому взуття повинна бути обрана правильно. Рекомендації наступні, під п'ятою повинен бути м'який матеріал, який буде амортизувати при ходьбі. Носок не повинен стискувати пальців ноги. Але найголовніше, це пружний супінатор. Супінатор повинен підтримувати стопу, але не жёстко.Еслі ви з'єднаєте всі три методи, то лікувати плоскостопість вийде легше і швидше.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ayoyUP9x9Kw
Плоскостопість - досить поширене захворювання. Йому схильні не тільки дорослі, а й діти. Більш того, ця недуга може бути вродженим. Проте з ним можна впоратися, використовуючи комплексний підхід.
плоскостопість називають порушення функцій м'язів стопи. Якщо його не лікувати, то згодом людина може зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров'ям. Це можуть бути артроз, сколіоз та інші захворювання, що зачіпають хребет.

Лікування вродженого плоскостопості

Вроджена плоскостопість лікарі називають виключенням, тому що зустрічається воно рідко, і його лікування проводиться консервативними способами. Причиною даної недуги є саме вроджені порушення сполучної тканини. В результаті цього лікарі рекомендують пацієнтам масаж і гімнастику стоп з перших днів. Крім цього, батьки повинні набувати для дитини тільки зручну ортопедичне взуття. З часом вдасться змінити ситуацію в кращу сторону, потрібно тільки виконувати всі рекомендації лікаря.

Дитяче плоскостопість

У дітей може бути не тільки вроджене, а й набуте плоскостопість. Дане захворювання вимагає зовсім іншого підходу, і воно аж ніяк не необразливо. В першу чергу необхідно записати дитину на прийом до ортопеда. Якщо випадок не дуже серйозний, то можна буде обійтися тільки спеціальними ортопедичними устілками та зручним взуттям. Однак у більш серйозних проявах даного захворювання призначається медикаментозне лікування. Це буває досить рідко, оскільки не є повністю безпечним. В окремих випадках медикаменти тільки посилюють захворювання. З цієї причини краще всього звернути увагу саме на мануальну терапію. Завдяки їй вдасться зміцнити м'язи стоп і поліпшити кровопостачання. Коли у дитини виявлено плоскостопість, батькам необхідно постійно стежити за його поставою, оскільки дане захворювання тягне за собою сколіоз. З цієї причини часто доктора приписують хворим заняття лікувальною фізкультурою.

Плоскостопість у дорослих

С плоскостопістю може зіткнутися і доросла людина. В цьому випадку основне лікування зводиться до різноманітних гімнастичним вправам. Вони спрямовані на зміцнення зводу стоп. Також хворому плоскостопістю рекомендується зайнятися плаванням. Для м'язів стопи особливо показано плавання кролем, оскільки воно забезпечує їм хороше навантаження. Якщо немає можливості ходити в басейн, то слід регулярно виконувати гімнастичні вправи, які не займають багато часу, приблизно 15 хвилин. Але тільки весь комплекс повинен бути обговорений з доктором.