Як написати пояснювальну записку. Пояснювальна записка до диплома.

Пояснювальна записка - необхідна для багатьох студентів технічних вузів частина дипломної роботи. Вона складається в формі звіту і передається науковому керівнику, а потім рецензенту. Як правило, саме по пояснювальній записці пишеться рецензія на диплом. Цю записку читають і члени екзаменаційної комісії, тому її оформлення та змісту потрібно приділити особливу увагу. Існують певні стандарти і формальні вимоги до написання пояснювальної записки. Зокрема, вони стосуються її структури.
Інструкція
1
Напишіть план, за яким буде оформлятися ваша пояснювальна записка. Його пункти повинні йти в суворій послідовності. Титульний аркуш, анотація, зміст, вступ. Далі слід основний текст, розбитий по главам, з пронумерованими сторінками. Потім - висновок і список літератури. Якщо до пояснювальної записки є додатки, їх потрібно поставити після списку літератури і пронумерувати.
2
Накидайте приблизний чернетку пояснювальної записки, грунтуючись на тих цілях і завданнях, які ви ставили перед собою в дипломній роботі. У записці також потрібно провести короткий аналіз робіт ваших попередників і авторів наукових праць з тієї теми, якою ви займаєтеся. Однією з центральних тем записки повинна стати постановка науково-дослідного завдання, вирішенням якої ви займалися в дипломній роботі. Результат цієї роботи, бажано з конкретними цифрами, якщо вони у вас є, потрібно привести в ув'язненні.
3
Введення можна почати з того, чому ви вибрали саме цю тему для своєї дипломної роботи або дослідження, в чому її цінність. Опишіть всі складнощі, які зустрілися вам на шляху в цій роботі. Вкажіть короткий зміст глав пояснювальній записки. Врахуйте, що в кожному розділі має бути висновок, а на підставі всіх висновків пишеться висновок.
Зверніть увагу
Сучасні пояснювальні записки оформляються на комп'ютері, з ілюстраціями, графіками і схемами по ходу тексту, з посиланнями на першоджерела. Роздруковані записки брошуруються в спеціальних палітурних майстерень або копі-центрах.