Як включити світлодіод. підібрати харчування до світлодіоду.

З кожним роком світлодіоди знаходять все більше застосування, їх починають активно використовувати в якості джерел освітлення. Якщо виникає необхідність самостійно підключити світлодіод, при виконанні цієї роботи слід дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • - мультиметр (тестер);
  • - джерело живлення;
Інструкція
1
Для підключення світлодіода необхідно знати його характеристики. Зазвичай світлодіоди розраховані на струм 20 мА, номінальне напруга залежить від кольору світла. Для червоного та жовтого світлодіода це 2 В (допустимий діапазон 1,8 - 2,4 В). Для білого, зеленого і синього 3 В (3 - 3,5 В). При підключенні світлодіода важливо точно встановити споживаний струм - 20 мА. В цьому випадку світлодіод буде справно працювати багато років.
2
Перед підключенням світлодіода слід підібрати джерело живлення. Так, якщо для білого, зеленого і синього світлодіодів дві послідовно включені пальчикові батарейки на 1,5 В дадуть в сумі 3 В, то необхідна напруга живлення не повинна перевищувати максимального значення в 3,5 В. Але якщо з двома батарейками включити червоний або жовтий світлодіод, то він може просто згоріти. Саме тому відповідально підходьте до вибору джерела живлення, стежте за тим, щоб напруга на світлодіоді не перевищувало допустимого.
3
Якщо напруга перевищує необхідне, в ланцюг слід включити резистор. Наприклад, ви хочете підключити світлодіод на 2 В до джерела живлення 9 В. Виходить зайвих 7 В. Щоб погасити їх, по формулі R = U/I ви можете визначити, що потрібне опір одно 7 В/0,02 А, або 350 Ом .
4
На резистором виділяється тепло, тому він повинен мати необхідну потужність. Розрахуйте її за формулою P = U * I. Підставляємо дані: 7 В * 0,02 А = 0,14 Вт Це значить, що вам потрібен резистор приблизно на 0,2 Вт - краще взяти з деяким запасом.
5
При використанні світлодіода важливо на практиці підібрати струм не вище 20 мА. Для цього включіть тестер в розрив ланцюга і перевірте силу струму. Якщо вона трохи менше 20 мА - наприклад, 17-18, то залиште його саме таким. Світлодіод світитиме трохи менш яскраво, зате пропрацює дуже довго. Якщо сила струму набагато нижче або вище, слід відрегулювати її, змінюючи опір додаткового резистора.
6
Звертайте увагу на полярність підключення світлодіода, неправильне підключення може вивести його з ладу. Анод підключається до плюса джерела живлення, катод - до мінуса. З боку катода на колбі світлодіода зроблена плоска площадка (зріз). Крім того, катод має коротший висновок.
7
Якщо ви хочете живити світлодіод або гірлянду з світлодіодів від мережі змінного струму, то подбайте про випрямленні напруги. У простому випадку в ланцюг можна включити діод з напругою пробою, не менше 400 В.