Як вижити банку.

В непростих умовах світової фінансової кризи кредитні установи зіткнулися з різними фінансовими складнощами. Одні з них закрилися, інші реорганізувалися. Зараз жоден російський банк не назве себе стабільним і процвітаючим. Як же підприємству, яке здійснює банківську діяльність, зберігати економічну стійкість?
Вам знадобиться
  • Економічні статті та прогнози експертів, досвід західних країн
Інструкція
1
Залучіть увагу потенційних вкладників всіма можливими дієвими способами: за допомогою яскравої рекламної кампанії, правильного піару, якісного сервісу. Збільште відсотки виплат за вкладами, знизьте відсотки по кредитах, придумуйте і втілюйте в життя різні конкурси і бонуси, які направлять в ваш банк безперервний потік клієнтів. Наприклад, даруєте корисні подарунки кожному новому вкладникові або проводите якісь інші цікаві акції та розіграші цінних призів. Прагніть до того, щоб у відділеннях вашого банку кожному клієнтові було комфортно.
2
Строго контролюйте діяльність інвестиційного відділу. Припиняйте напрямок оборотних коштів банку в проекти з неясним майбутнім. Знизьте можливі ризики до мінімальних показників. Довіряйте ведення інвестиційних справ тільки досвідченим професіоналам, які знають толк в розумних капіталовкладеннях.
3
Мінімізуйте витрати. Для цього припиняйте трудові відносини з неефективними працівниками. Якщо це необхідно, скоротіть чисельність штату. Економте гроші, звільняючись від непотрібних витрат.
4
Перегляньте кредитну політику. Забезпечте себе від видачі кредитів неплатоспроможним фізичним та юридичним особам. Примусьте службу безпеки банку працювати в повну силу і домагатися того, щоб боржники завжди повертали гроші. Не дозволяйте своїм працівникам займатися крадіжкою і відмиванням коштів.
5
Особливу увагу приділяйте побудови довготривалих відносин з юридичними особами, які відкрили у вашому банку розрахунковий рахунок. Забезпечте їм завбачливий сервіс і шанобливе ставлення.
6
Якщо банк терпить фінансове лихо, спробуйте здійснити його злиття з іншою фінансовою установою, чиє становище стабільно. У разі затяжних проблем можна також вдатися до державної допомоги.
Зверніть увагу
Законодавство, що регулює банківську діяльність в Росії, підлягає частим змінам і доповненням. Тому не забувайте оперативно знайомитися з нововведеннями.