Як вивчити японську мову. навчання японської мови з перекладом на плеєрі.

На питання, чи можна вивчити японський самостійно, однозначної відповіді немає. Якщо ви серйозно налаштовані зайнятися освоєнням мови , не лінуйтеся. Але бажання і завзятість ще не все. Головне, правильно вибрати методику навчання і регулярно займатися.
Інструкція
1
Природно, при вивченні будь-якої іноземної мови слід почати з запам'ятовування алфавіту. У японському їх два - хирагана і катакана. Регулярно тренуйте навички читання по абетці, вивчіть числа. Одна з проблем при самостійному навчанні - відсутність контролю. Складіть собі розклад і неухильно дотримуйтесь його.
2
Коли ви будете повністю впевнені в знанні алфавітів, приступайте до підручника і ієрогліфів. Будьте ретельні з вибором самовчителя. Кожне видання розраховане на різні рівні підготовки та методику навчання. Добре зарекомендували себе чотири томи «Граматики японської мови» Головніна. Корисними будуть Н.Фельдман-Конрад «Японсько-російський навчальний словник ієрогліфів» і Лаврентьєв, Неверов «Японсько-російський, російсько-японський словник». Не лінуйтеся виконувати вправи, наведені в підручниках. Навіть якщо вони здаються простими.
3
Також можете завантажити спеціальні програми, які допомагають запам'ятовуванню слів, класифікації та перевірку знань. Наприклад, JapAlpha. Ви можете знайти її і інші програми на сайті http://www.nihongo.aikidoka.ru.
4
Вчити ієрогліфи краще окремо. Це складний і індивідуальний процес. Але майже всім допомагає банальне прописування символів. Існують різні техніки, наприклад, «Шлях безхвостий пташки». У книзі будуються складні ланцюжки, запам'ятовуються послідовності. Також непоганий помічник - «Самовчитель з читання японських ієрогліфів» із серії «Розмовники XXI століття».
5
Читайте книги японською. Не забувайте при цьому використовувати словник. Запам'ятайте, це одна з найважливіших основ у вивченні мови. Чим більше слів ви будете знати, тим легше вам буде розуміти співрозмовника і висловлювати власні думки.
6
Ефективним методом є прослуховування аудіо книг. Можна записати їх на диск, телефон, плеєр. Слухайте і повторюйте за дикторами. Найлегше вчити в мовному середовищі. Якщо її немає, створіть штучно. Розклейте списки слів по квартирі, слухайте японську музику, дивіться фільми і аніме в оригіналі, кому що подобається. Такий підхід допоможе краще зрозуміти принцип лексики, поставити правильну вимову.
7
Заведіть дружбу з японцем. На просторах інтернету існує можливість завести таке знайомство. Ви можете заповнити анкету або написати першим. Ще один спосіб - зареєструватися на одному з японських сайтів. Наприклад, livedoor.jp, mixi.jp. Також для мети познайомитися з носієм мови відмінно підійде Skype.
8
Не бійтеся питати. Зареєструйтеся на вподобаному форумі японоведов. В інтернеті багато людей, охочих вивчити японську мову і задають точно такі ж питання, багатьом це цікаво. Таким чином ви знайдете людину, яка підкаже і пояснить незрозумілі моменти, і не допустите помилок у вивченні. Адже переучуватися завжди важче.
Корисна порада
Від перегляду фільму з субтитрами толку буде нуль. Перегляньте картину з перекладом і без, випишіть незнайомі слова для подальшого запам'ятовування. Це буде набагато ефективніше.
Японська мова може здатися складним у вивченні, тому він сильно відрізняється від європейських мов, а система писемності, заснована на ієрогліфах, виглядає лякаюче. Однак усна мова і граматика цієї мови досить прості.
Інструкція
1
Вивчайте японську писемність. В Японії існує чотири системи письма, кожна з яких використовує власний набір символів. У їх числі: - Хирагана - це японська складова азбука; - Катакана - також складова писемність, найчастіше використовується для іноземних слів; - Кандзі - китайські ієрогліфи, прийняті в якості основи японської писемності; - Латинський алфавіт - використовується для скорочення назв компаній.
2
Вивчіть основи японської граматики. Знання декількох простих правил граматики дозволить вам краще розуміти японську мову і складати пропозиції. Японська граматика досить проста в освоєнні, наприклад, дієслова в цій мові не мають дієвідмін за родами (він/вона/воно) і по числах (єдине/множина, я/ми, він/вони і т.д.), більшість імен іменників не мають множини.
3
Вивчивши основи мови, подальше навчання будуєте залежно від цілей, які ви переслідуєте. Якщо японську мову вам потрібен тільки лише в розмовній мові, наприклад, ви хочете розуміти, що говорять в телепередачах і фільмах японською мовою, або плануєте туристичну поїздку до Японії, досить буде придбати спеціальні відео або аудіо курси. Вивчати мову за такими курсами досить просто, потрібно лише систематично приділяти час на прослуховування або перегляд уроків. Таке навчання дозволить вам вивчити основу усного мовлення та брати участь у розмові на японській мові.
4
Якщо ж ваша мета набагато ширше, наприклад, ви хочете переїхати до Японії, організувати бізнес з японськими партнерами або влаштуватися на роботу в японську компанію, вам знадобиться більш глибоке знання мови. Ґрунтовне знання японської писемності, вміння писати і читати будуть просто необхідно. Основи листи Хирагана і Катакана можна вивчити досить швидко, на це знадобиться всього кілька тижнів. Цей лист дозволить вам написати практично будь-який текст на японській мові. Однак повне розуміння японської мови прийде тільки після вивчення Кандзі, яке налічує близько 2000 ієрогліфів. На їх вивчення може піти кілька років. Для отримання цих знань необхідно буде пройти спеціальні мовні курси.
5
Вивчаючи японську мову, не забувайте, що теорія без практики буде малоефективною. Постарайтеся завести собі японських друзів, розмовляйте з ними якомога частіше. Спілкування - це кращий спосіб освоїти іноземну мову. Підпишіться на японські друковані видання (газети, журнали і т.д.) відвідуйте і читайте японські інтернет-сайти. Так ви зміцните свої знання в японській писемності. Нарешті, частіше дивіться телепередачі на японській мові, відповідний контент можна з легкістю знайти в інтернеті.