Як підібрати блок живлення для комп'ютера. Як дізнатися Який блок живлення стоїть на комп'ютері.

При покупці комп'ютера , зокрема, системного блоку і його складових, варто звернути увагу на вибір блок харчування . Блок харчування забезпечує стабільну роботу всіх компонентів тільки за умови, що потужності блоку харчування вистачатиме на потреби всіх складових комп'ютера . Інакше ви програєте в будь-якому випадку: блок харчування не справлятиметься, а складові системного блоку не працюватимуть в повну силу.
Вам знадобиться
  • Розрахунок потужності блоку живлення.
Інструкція
1
Якщо простежити за ринком «заліза», то можна помітити підйом продуктивності сучасних нутрощів комп'ютера . За кожний минулий рік виходить, як мінімум, 2 новинки. Частота роботи цих новинок, як правило, збільшується від 1,5 до 2 разів. Відповідно, блоки харчування змушені підвищувати свою потужність. Сьогодні блок харчування в 500W вважається вже не потужним. З'явилися блоки харчування на 1500W. Міркуючи логічно, можна з'ясувати, чому збільшилися потужності комп'ютерних пристроїв. Поява 2, 3, 4-ядерних процесорів збільшило споживану потужність з 90W до 160W. Нові відеокарти також мають великі витрати по потужності. Саме на цей фактор варто звернути увагу.
2
Для обчислення підходящої потужності майбутнього блоку харчування , необхідно розрахувати всі складові вашого комп'ютера і скласти споживану ними потужність. Візьміть в розрахунок кількість ядер процесора, чи буде здвоєна відеокарта або вам підійде звичайний варіант. Останні версії материнських плат також споживають більше потужності, ніж моделі старого зразка.
3
Найоптимальнішим варіантом є розрахунок потужності блоку харчування через online-калькулятор. Таких сервісів зараз в мережі інтернет безмірна кількість. Особливість цих калькуляторів в тому, що при виборі конкретної моделі ніякого устрою, програма вважає реальний обсяг цього пристрою, а не той, який був заявлений на етикетці. Приміром, один час в магазинах можна було наштовхнутися на блок харчування з потужністю 440W, а реальна його потужність становила 390W. Справа в тому, що цифра 440 входила в модель товару. Це вводило в оману багатьох покупців.
Вибір блоку живлення, як правило, вимагається в двох випадках. Перший - при купівлі нового комп'ютера, якщо ви віддаєте перевагу самі вибирати комплектуючі, а не купувати вже готові комп'ютери. Другий - під час модернізації або при поломці комплектуючих.
Інструкція
1
Не поспішайте з вибором блоку харчування і не купуйте перший же варіант, запропонований вам консультантами в магазині. Це особливо стосується тих випадків, коли консультант просто радить вам придбати той чи інший блок харчування, навіть не уточнивши конфігурацію вашого комп'ютера.
2
Визначте оптимальну потужність блоку харчування. Для цього потрібно з'ясувати сумарну потужність, необхідну для роботи встановлених комплектуючих, потім округлити її в більшу сторону. У підсумку ви отримаєте оптимальну потужність БП. Якщо ви купите блок харчування з меншою потужністю, ніж це необхідно, то при роботі комп'ютера можуть виникати збої.
3
В тому випадку, якщо у вас немає бажання займатися подібними розрахунками, подумайте, що ви плануєте робити на комп'ютері. Якщо він потрібен вам для перегляду фільмів і картинок, роботи з документами і т.п., то вам буде цілком достатньо блоку харчування потужністю близько 400 Вт. Якщо ж ви працюєте з програмами, призначеними для створення і редагування 3d об'єктів, або використовуєте комп'ютер для ігор, то слід вибрати більш потужний БП - від 500 Вт і вище.
4
Зверніть увагу на кількість шлейфів харчування жорстких дисків. Якщо ви плануєте використовувати не один, а кілька вінчестерів, то шлейфів має бути достатньо, щоб забезпечити харчування кожному з них. Варто, до речі, звернути увагу і на довжину шлейфів, особливо якщо корпус вашого ПК не відрізняється компактністю.
5
Оцініть систему охолодження блоку харчування, зокрема, діаметр вентилятора. Чим він більший, тим більше буде охолоджуючий потік повітря і тим нижче стане рівень шуму. Крім того, деякі моделі блоків харчування оснащені спеціальними схемами, контролюючими температуру БП і змінюють швидкість обертання вентилятора відповідно до неї. Таким чином, при достатньому охолодженні рівень шуму буде порівняно низьким.