Як в XP видалити користувача.

Для управління користувачами до складу операційної системи Windows XP включений спеціальний аплет, який може бути запущений з панелі управління. Крім того, операції з обліковими записами і раніше можна здійснювати через емулятор командного рядка з використанням DOS-команд. Тому для видалення користувача в ОС Windows XP у вас є вибір з декількох варіантів.
Інструкція
1
Управління користувачами в ОС Windows XP доступно тільки адміністраторам. Якщо ви працюєте під аккаунтом користувача, що не має таких прав, змініть аккаунт. Перезавантажувати комп'ютер для цього не обов'язково, розкрийте головне меню і клікніть кнопку «Вихід із системи» - так ви потрапите відразу на екран введення логіна і пароля користувача.
2
Після авторизації знову розкрийте головне меню ОС і викличте на екран панель управління Windows - відповідна посилання поміщена в середину списку в правій половині меню. Можна обійтися і без головного меню, а скористатися діалогом запуску програм: натисніть клавіші Win + R, введіть команду control і клікніть кнопку OK.
3
У списку «Виберіть категорію" клацніть по посиланню «Облікові записи користувачів», щоб отримати доступ до списку акаунтів. Цей аплет можна викликати через діалог запуску програм безпосередньо, минаючи попередній крок. Для цього треба відкрити його поєднанням клавіш Winr + R, ввести команду control/name Microsoft.UserAccounts і натиснути клавішу Enter.
4
Посилання на облікові записи користувачів поміщені в нижню частину аплету. Клікніть потрібну іконку, і у вікні з'явиться список операцій, які можна застосувати до цього аккаунту - клікніть «Видалення облікового запису".
5
Виберіть один з варіантів, коли на екрані з'явиться запитання, чи слід видаляти файли і налаштування профілю цього користувача. На цьому процедура видалення буде завершена.
6
Операція видалення користувача може бути реалізована і через командний рядок. Щоб отримати до неї доступ, скористайтеся все тим же діалогом запуску програм - натисніть Win + R, наберіть cmd і натисніть клавішу Enter. В інтерфейсі командного рядка введіть net user "Ім'я Користувача"/delete, замінивши «Ім'я користувача» потрібним вам ім'ям. Брати його в лапки не обов'язково, якщо ім'я складається з одного слова. Користувач буде видалений, коли ви натиснете Enter.
В ОС Windows існує система поділу користувачів з призначенням кожному з них прав на здійснення тих чи інших дій з певними файлами або настройками самої системи. Інформація про ці права, а також про особисті налаштуваннях ОС, так само як і персональні файли кожного користувача зберігаються в його «профілі» - окремій групі каталогів на системному диску операційної системи. Профіль стала непотрібною або пошкодженої облікового запису можна видалити.
Інструкція
1
В компоненти операційної системи закладено тільки один спосіб видалення профілю користувача - разом із знищенням його облікового запису. Щоб ним скористатися, необхідно мати права адміністратора, тому при завантаженні комп'ютера вам треба авторизуватися за логіном і паролем користувача, чия обліковий запис належить до групи "Адміністратори". Якщо зараз ви використовуєте якусь іншу обліковий запис, почніть з виходу і повторної авторизації.
2
Запустіть панель управління - відкрийте головне меню ОС і виберіть у ньому пункт «Панель управління». Якщо у вашій системі використовується «класичний» вигляд головного меню, то шукати це посилання треба в розділі "Налаштування".
3
Знайдіть в Панелі посилання «Облікові записи користувачів» і з її допомогою відкрийте вікно елемента операційної системи, призначеного для ручного створення і зміни користувачів і їх профілів. Це вікно розділено на дві області - в верхню вміщено список типових завдань, які найчастіше виконуються з обліковими записами, а в нижній представлені іконки з посиланнями на існуючих користувачів.
4
Клацніть іконку того користувача, обліковий запис якого треба знищити разом з профілем, а потім виберіть у списку завдань посилання «Видалення облікового запису". На екрані з'явиться питання про те, чи слід зберігати включені в профіль цього користувача елементи робочого столу і папку «Мої документи». Виберіть позитивну відповідь.
5
Інший спосіб видалення профілю без знищення облікового запису припускає ручну «зачистку» файлів на системному диску. Набір каталогів, які вам потрібно стерти, шукайте в папці Documents and Settings на системному диску - вони повинні бути поміщені в каталог з назвою, повторює ім'я користувача. Наприклад, для користувача Nikolai і операційної системи, встановленої на диск C, видаляти потрібно папку, яка розміщена за адресою C: Documents and SettingsNikolai.